Este ma k trolikom napada nieco.
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Petik
Myslim ze v Radvani by sa mali postavit nejake pesie lavky ponad dialnicu. Zisli by sa aspon 2 – pri Tescu a pri ZVT. Pri ZVT som raz videl prebehovat davy studentov cez dialnicu. To by mohlo mesto pretlacit a zatiahnut by to mohla OSC/stat alebo kto je vlastnik tej dialnice.
Potom by mozno bolo dobre urobit otocku trolejov pri Tescu a do Kremnicky by siel len kazdy druhy.
Sasova – no myslim ze po trase 24/25 su cesty celkom ok. Ved v Sasovej tie cesty uz rekonstruovali, nie?
Ten projekt v Blave je sice o konkurencii 2 projektov a v BB by to bolo len o tom, ci sa ten projekt oplati zrealizovat alebo nie. To ale nevadi.
Pokial by bol trolejbusovy projekt ziskovy, nebolo by to len o nedostatku penazi. Nikto nevravi, ze to ma financovat CSAD alebo mesto.
Ale hlavne by ma zaujimali tie cisla. Nikde som nevidel nejake porovnanie, ci su lacnejsie autobusy alebo trolejbusy.