Reply on: expresbb #13903:
a nechceš sa radšej spýtať dopravcu? ? To, že je linka úradne vedená ako prímestská, nemusí nutne znamenať, že tam budú jazdiť len prímestské vozy (viď linky Zvolen-Sliač a Zvolen-Kováčová). Charakter tej linky sa de facto nezmenil - aj naďalej plní aj funkciu mestskej linky, takže mestské vozy sú pre ňu vhodnejšie. A buď rád, že ju máš vôbec nejakými tabuľami označenú a nevyberaj si, hej? ? ?
. No už dnes ľudia v autobusoch sa bavili o tej úprave cestovného a zazneli také názory, že Sad Bb nebola zlatá, ale aj tak by boli radšej za 15 korún a komfortné cestovanie.
LUK
Autor: Puki 2.2.2006 01.39 #57121 Re:
Dotácie na MHD v roku 2005 v Sk/na 1 obyvateľa:
Bratislava 2820,- Sk
Košice 1805,- Sk
Prešov 767,5 Sk
Žilina 517,- Sk
Nitra 400,- Sk
Banská Bystrica 319,5 Sk
Poprad 242 Sk
Trenčín 204,- Sk
Považská Bystrica 0,- Sk
Samozrejme keby som do toho bral počet cestujúcich, ktorých MHD prepraví je to ešte zaujímavejšie.