Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
GUBOHARMANNPODNIK začal s natieraním stĺpov trolejb. vedenia....chorééé, namiesto toho, aby radšej zaobstarali nové vozidlá....ale aké vedenie, taký zvyšok....
Inak na L35 premávajú kĺby či sóla? (aj víkend?) Asi by som sa tou linkou nemohol zviezť, čo?
Reply on: Majo #18758:
najmä pod tými drôtmi je to hlúposť, ešte keď sa jedná o trate komplet elektrifikované...akoby nebolo dosť iných možností pre nasadenie týchto bageto-buzerantov.
Reply on: Maykl #18747:
To si dúfam nemyslel vážne s tým zaradením trate Vrútky - Horná Štubňa medzi lokálky... ?

Re #18753 Maykl: Bagety (bohužiaľ) jazdia ďalej aj na niektorých Os Žilina - Vrútky (- Ružomberok), Žilina - Púchov, Púchov - Nové Mesto nad Váhom, Žilina - Liptovský Mikuláš; Zr Orávka (Žilina - Dolný Kubín).
Nachádza sa v Žilinskej stanici aj nejaká parná lokomotíva?
Reply on: Denis #18755:
14:55 chodí v sobotu a v deň pracovného pokoja. Takže šiel včera a predvčerom. A keďže ja som ho včera využil, tak Ti poviem, že označovače fungovali...-)
Dnes o 14:55 na trati 126 vlak nešiel. Ďaľší o 15:36 zo železničnej stanice išiel ale nefungovali mu označovače, takže sme išli zadarmo. Keď išiel z Rajca naspäť ťahal ďaľšiu "bagetu" a označovače už fungovali.
Reply on: petter #18749:
V podstate ano. Jej trolejbusova cast takmer urcite...
Reply on: Denis #18752:
reálne cez pracovný deň asi tri. Jedna zdvojená súprava (ráno a poobede) a jedna samostatná. Napr. v nedeľu a sviatok to zvláda celý deň obsluhovať jedna 813.
Ešte doplním k obehu žilinských 813+913. Jeden vlak obsluhuje cez leto aj Zr 1854/1855 Kremničan: ZA (7:13) - Zvolen (9:13; 9:19) - ZA (11:24). Vlak je z Os 3805, príchod do ZA z Rajca o 7:10, a ďalej pokračuje ako Zr Kremničan.

Zdvojené čmeliaky si nepamätám. Mn vlakov už chodí momentálne tak málo, že ja osobne som žiadny už pekne dlho nevidel.
A presne koľko je 813/913 na trati 126 v pracovný deň?
no.ev.di. :Tu je video 751 v Zbyňove: http://www.youtube.com/watch?v=bcZPjzXrWl0 A ako je to s tými zdvojenými čmeliakmi?
Reply on: petter #18749:
To preto, že trať Žilina - Rajec patrí do ŽRIDS (Žilinský regionálny integrovaný dopravný systém). Teda je prepojená s MHD.
A v MHD sa veru už dlhšiu dobu nič podstatné neudialo. Takže buď takáto diskusia, alebo žiadna. ?


Inak, včera som prvý krát stretol revízora vo vlaku ZA - Rajec ? A musím oceniť jeho "ľudský" prístup (napr. pri vysvetľovaní pásiem a pod.). Veru, bolo to niečo diametrálne odlišné ako revízorky v MHD.
Dosť dlho som tu nebol amedzitým sa diskusia zmenila na železničnú. MHD sa ide rušiť?
Reply on: Denis #18746:
fúha, tú som tam nikdy nevidel za ten čas čo som bol v Žiline. Všetky Mn čo som videl doteraz na trati 126 ťahali Čmeliaky.
Reply on: Denis #18744:
Dislokácia 813+913: http://www.vlaky.net/servis/dislokacie.asp?spol=1&rad=813 . Nasadené sú prakticky na všetkých regionálkach v kraji. Žilina - Rajec. Čadca - Makov. Kraľovany - Trstená. Vrútky - Horná Štubňa/Prievidza.
Pokiaľ mám odpozorované, žilinské "bagety" obsluhujú aj niektoré spoje na trati Púchov - Horný Lídeč.
Ďaľšou mojou otázkou je, či je zamračená 751 vypravovaná do Rajca pravidelne alebo nie. Chodia ešte do Rajca 2 Čmeliaky za sebou v čele Mn? Fotka je tu ale bližšie ku tomu nič neviem: http://www.spdz.estranky.sk/fotoalbum/motorove-sucasne-vozidla/771-_t669_1_-cmeliak/original/176
Poprípade kde sa ešte nachádzajú 813/913 v Žilinskom kraji.
Kde na webe zistím alebo kto vie koľko sa v Žiline nachádza bagiet 813/913 a kde sú nasadené? (viem, že 3 sú určite)
Reply on: Denis #18741:
Kontaktuj adresu uvedenú na tomto odkaze http://www.imhd.sk/za/index.php?w=2f262e29ef2f262e29

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.