Reply on: Miro #8495:
Opravte ma niekto, ak sa mýlim, ale ja mám v hlave zafixovanú informáciu, že na nové vozy neprispelo (len) mesto, ale aj (najmä?) štát v súvislosti so zabezpečením dopravnej obslužnosti nového podniku. V tejto súvislosti je logické, že ak nové vozy DP a Mesto čiastočne "dostali", aby s nimi zabezpečovali dopravu do Kie, bol by nezmysel, keby si ich ukoristili len pre mestské linky a na onú predmetnú linku do Kie vypravovali staré vozy, ktoré kedysi kúpilo Mesto.
Miro
A vôbec, prečo práve do Kie by mala premávať MHD Žilina, keď inak zásadne nejazdí za žilinské hranice? Podľa zaužívaných pravidiel by to mali byť linky SAD. Veď pri odčleňovaní okolitých obcí (Liet. Lúčka, Turie, Višňové, Rosina, Teplička!) sa vždy linky MHD do nich promptne rušili a nahrádzala ich SAD ?