Mimochodom, keď sa hovorilo o nákupe nových vozidiel, tak riaditeľ povedal, že v tomto roku sa trolejbusy kupovať nebudú, lebo ich je dosť. Za peniaze, ktoré sú k dispozícii, sa dajú kúpiť buď dva nízkopodlažné autobusy, alebo štyri obyčajné. Zrejme kúpia štyri Karosy B952, rovnaké ako sú #04-06.
Miro
Ďalej som kritizoval, že prestupná tarifa ŽRIDS ráta len s prestupom v stanici Žilina, ale nie s prestupom v Bytčici alebo Záriečí. Na to Juraj povedal, že na automatoch na trase železnice je možné navoliť aj prestupný lístok v týchto staniciach. Čiže napríklad pri ceste z Rajca na Vlčince s prestupom v Bytčici na L2 je možné si kúpiť prestupný lístok za 14 + 11 = 25 Sk. V cenníku však takáto možnosť uvedená nie je, ani medzi vzormi cestovných lístkov taký nemajú.
Preto sa domnievam, že buď sa Juraj mýli, alebo je to jedna zo zamlčaných možností. Nevie mi niekto povedať, či takáto možnosť na automatoch od Bytčice po Rajec je? Ja neviem, kedy sa tam dostanem, aby som si to overil.