Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
ja si osobne myslím, že keď sa nejaká málo využívaná zastávka prejde bez zastavenia, nemal by to byť problém.... ja si neviem predstaviť jazdu na L31 aby zastavila na Šibenice STK alebo Motel šibenice bez toho aby ľudia zazvonili vodičový...toto je len príklad na každej linke sa nájdu takéto zastávky ... Len oni nechcú počuť o zastávkach na znamenie...
Reply on: VLK #17478:
"obvyklým športom je nezastavenie v zastávke". Počítač vynechanie zastávky predsa zaznamená a pokiaľ viem, je to tvrdo postihované. Tak je to asi drahý šport. Alebo ten čo vyhodnocuje záznamy počítačov na to kašle ?
Reply on: marek #17476:
"z poštovej na jaseňovu sme sa vliekli 20 minut". Veď podla cestovného poriadku je to 14 minut. Chceš povedať že na 14 min. získal voz 6 min meškanie???
marek: L20 je stále na tom rovnako - je vedená ako okružná. Ku jej vyťaženiu nebudem radšej hovoriť...

V poslednej dobe pozorujem výrazné zhoršenie našich vodičov, čo cestujem MHD, tak vodiči nevedia zastavovať v zastávkach (za označníkmi, náhle prudké brzdenie), jazdia štýlom brzda-plyn a potom vetrajú autobus v zastávke, nekontrolujú si dostatočne priestor dverí pri zatváraní, zastavovanie mimo zastávky, obvyklým športom je nezastavenie v zastávke. ?

Z môjho pohľadu sa mi zdá, že to ide dole vodou. Vodiči nie sú poriadne pripravovaný, keď to porovnám so zácvikom v BA, tak polovicu vodičov by BA zácvikári povyhadzovali od volantov. V tomto smere som za zácvik, ako je v BA, pretože za chvíľu tu budeme mať balkán... ?
treba vedeniu vysvetliť že vozy by zvládli aj niektoré T-bus križovatky väčšiu rýchlosť...
par postrehov zo zilinskej MHD:

cestoval som par dni po ziline v MHD, ale vytazenost spojov L20 bola minimalna - a to som si ju vsimal v popoludnajsej spicke. nadobudol som pocit, ze pocas prazdnin je zbytocna...

vacsina T-liniek jazdi pocas prazdnin poloprazdna, na zastavky mhd pridu skoro a potom postavaju... je to bieda, zbytocne dlhe cestovanie, ktore by sa malo upravit aspon pocas leta, kedze letne cestaky v ziline su.

cestoval som L1 z postovej na jasenovu. na zastavke som cakal 4 minuty do pravidelneho prichodu, poloprazdny Tbus este 3 minuty meskal a potom sme sa na jasenovu vliekli 20 minut. nabuduce prejdem danu trasu peso, budem rychlejsi.
pozeral som na stranke mapu siete liniek mhd v ziline a vsimol som si, ze L20 je vedena len po Rosinska, VUVT - no este pred tyzdnom so na zastavke mhd v ziline videl L20 ako okruznu linku z bytcice do bytcice. zabudli ste naznacit zmenu? alebo sa otvorenim novej zastavky L20 vratila do povodneho stavu s dvomi konecnymi - bytcica a rosinska???
Reply on: toso0077 #17473:
Podľa mňa plus, škoda že to nejde aj opačným smerom. Do Strážova bude "dvojnásobný" počet spojov a to prakticky zadarmo. Len aby sa na nejaký pekný preklad odchodov liniek 24 a 29 nezabudlo (a to teda pochybujem že také niečo "komplikované" sa robiť bude). Výhodou je napríklad aj to, že posledný spoj môže ísť už len jeden miesto dvoch.
čo si myslíte o zmene trasovania L29, výkrik do prázdna, alebo snaha vyhovieť cestujúcim???
z klbaku 242 bola odstranena CVR-ka Beno

cestujucej verejnosti sluzi dalsia zrekonstruovana zastavka s kasselskym obrubnikom, Rosinska plemenarsky podnik smer VUVT
mno aj to ale hlavne prestupy z prímestia (Vranie,Brodno,Bytčica) do centra a sídlisk pomocou T-busov
Reply on: toso0077 #17469:
zle si to nazval...trolejbusy preto rýchlejšie nepôjdu keď zavedieš časové lístky, ale napr. zkomfortníš cestovanie tým,že napr. ak dakto bude chcieť ísť z Hájika na Hliny a L7 mu pôjde a dojde 15min po jej odchode, tak bude môcť na časový lístok prestúpiť pri Polícii na L4 a zas naopak nebude musieť na Hlinách alebo Solinkách čakať na L14. Alebo ak bude cestujúci chcieť ísť od Nemocnice na Hájik, bude môcť ísť kľudne aj L3 ak nestihne L6 a vystúpi na Policií kde mu stojí L6,7 a 16. Čiže si mal skôr povedať, že cestujúcim odpadne čakanie na len ten jeden vybraný spoj skráti sa im čas cesty v porovnaní s dneškom keď niesú lístky na prestup.
mno predsa rýchlosť MHD, pozri si KE,BA,či Prešov tam všade sú časové lístky a pozri sa na rýchlosť MHD alebo taký Zlín či Ostrava tam je tiež časová tarifa...
Reply on: toso0077 #17467:
A čo by to ako malo zrýchliť?
myslíte žeby zavedením časových lístkov, by sa MHD zlepšila ahlavne rýchlosť???
Reply on: petter #17465:
Tú som už použil samozrejme.
Reply on: sonyc2008 #17463:
Použi túto adresu: /www.dpmz.sk/Stranky/Staznosti.php
Reply on: sonyc2008 #17463:
aj ja som zazil takych revizorov ale zeby voz vybocil z trasy tonie a co sa tyka rychlosti nezalezi to od vozov ale od rozostupov od zastavok v (min), kedze nesu u nas casove listky, nema sa linka kde nahlit. Mžno sa to zmeni pomocou toho projektu do ktoreho SA DPMŽ zapojil (benefit), ale dost pochybujem zesa zilina zbavy tejto svojej vynimocnej tarifi... ?
Rozhodol som sa Vám napísať, nakoľko som naštvaný na mladú revízorku MHD.
Dnes ráno (12.8.2009 07:26) som cestoval z Hájika v linke č. 6. na zastávku Hurbanova.
V spomínanej linke boli revízorky a jedna zabávala vodiča počas jazdy. Vyšla odtiaľ, až keď ju upozornila jej
kolegyňa pred zastávkou Halková pri kontrole cestujúceho, ktorý cestoval bez lístka .

Nechápem, prečo musia všetci cestujúci vystupovať prednými dverami. Však keby chcel "čierny pasažier" vystúpiť, tak vystúpi,
či chce alebo nie. Prípadne použije núdzové otvorenie dverí alebo nakope revízorku do prdele, keď ho bude chcieť nasilu zadržať.

Takéto zdržanie som ešte rozchodil ale pred zastávkou Polícia vodič odbočil zle a išiel na zastávku vpravo ako linka 16.
A to si myslím, že už je za zváženie vyvodiť dôsledky pre mladú revízorku, ktorá rozptyľovala vodiča. Nestalo sa to totiž raz.
Všimol som si, že nedávno pri vystupovaní po kontrole neodblokovala revízorka označovače cestovných lístkov po vykonanej kontrole. A nastupujúci cestujúci si nemohli označiť cestovné lístky a až po niekoľkých zástavkách si to vodič všimol a odblokoval ich. Hlavná vec, že pred vystúpením sa zabávala so známou, ktorú tam stretla.

Takže nielen že MHD v Žiline je dosť pomalá, interval spojov riedky, ale podaktorí revízori pristupujú k svojej práci neprofesionálne.
Ešte na margo toho rána: Musel som vystúpiť predčasne na zastávke Polícia a ísť do práce pešo. Za čo DMPŽ pekne ďakujem, ale nabudúce dotyčnú revízorku vybavím osobne a ukážem jej, kde je sever ak má problém sa venovať svojej práci poriadne.


PS: keby nepršalo, idem samozrejme do práce na bicykli a budem v práci rýchlejšie než pomalá a nedokonalá MHD. Niekotré mestá majú staršie vozidlá a idú rýchlejšie.
Reply on: Jozef #17461:
Jeeej mno vy ste ale mily.Dakujem moc ste mi pomohli... :):):)

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.