Rád by som pridal môj názor z pohľadu študenta ŽU. Pri ceste do školy mám na výber z dvoch liniek (4,7) a pri ceste zo školy, ktorú využívam málokedy (1,7,14). Môj názor je takýto: Nevidím význam v linkách 1 a 5, ked tak, tak linka 5 by mala mať trochu inú trasu...ďalej by ma zaujímalo že či sa nezhorší spojenie internátov na hlinách zo ŽU , teda či tam bude v špičke 10 a v sedle 20 min pravidelný interval. Môj názor je taký, že tento systém sa čiastočne vracia k tomu pôvodnému stavu pred NKTD. Najmä tým počtom liniek, je ich viac a tým je to neprehladnejšie...teraz budú okolo ŽU jazdiť 4 linky, predtým 1 (L13) (linku 1 nerátam-to nebola linka). A ešte som zvedavý ako to zoberú obyvatelia...ledva si zvykli na nové linkovanie a už to bude zase inak...
Vladimír
Ako som už písal, pozitívne hodnotím najmä ujednotenie smeru odchádzajúcich trolejbusov na jednotlivé sídliská. Napr. na Hurbanovej Vlčinčiari budú znova čakať na trolejbus vždy za Tescom, Solinkári a Hájičania zase vždy pri Úrade práce. Žiadne pobehovanie hore-dolu, či náhodou z protismeru trolejbus nepôjde skôr.
Na druhej strane sa nedá nevšímnúť, že sa nám znova vyrojili rôzne doplnkové linky s menším rozsahom výkonov. Nakoľko tieto spojenia nevyužívam, nemôžem nejako zásadne hodnotiť, ale udivuje ma trasa L1 ako aj jej celkový zmysel. Keď už ale musí byť, dúfam, že všetky alebo čo najviac výjazdov a dojazdov trolejbusov (hlavne Vlčince, v menšej miere Solinky) bude včlenených pod spoje tejto linky. Celkovo mám však nedôveru k skladaniu spojenia Závodská - Hálkova - Vlčince AŽ tromi "občasnými" linkami - 1, 6, 7.
Možno je to pokročilou nočnou hodinou, ale zatiaľ vidím jeden potenciálny problém. A tým je Fatranská. Ak opomenieme možnosť cestovať do mesta "atypicky" cez Solinky a Hliny, ostala im len L2 a 5 v nevábnom intervale a len s minimálnym dotykom centra. Nebudem teraz argumentovať číslami (prepravené osoby, či dochádzkové vzdialenosti a jazdné doby). Zatiaľ iba čiste psychologicky - toto bude problém, Fatranská určite začne škriekať za viac spojov do mesta.
Toť môj prvotný názor.