Je zaujímavé ,aká diskusia sa rozprúdila okolo zastávok na NO.
Skúsim to zhrnúť:
-niektorí považujú súčasný stav dokonca za IDEÁLNY (!)
-tzv. opakované zastávky vačšinou za NEPRIJATELNÉ (prečo?)
-čiastočná obhajoba nevhodne vzdialených zastávok /Bottova,Fejova/("radšej nech to má jednoduchšie vodič než cestujúci")
-velké nádeje spojené s výstavbou Auparku.
-totálne odmietnutie zmien kolajových trás (scifi)
Čo sa týka kategórie scifi, tak akýkolvek rozumný nápad k zlepšeniu stavu mhd v Košiciach tam patrí. Aspoň z pohladu mesta a dpmk.
V rámci výstavby auparku nemožno očakávať výraznejšie zlepšenie rozmiestnenia zastávok. El.trate zostanú v podstate tak ako sú (+/-meter od dnešnej osy), všetky ďalšie sa posunú ešte ďalej k Južnej, v extrémnom prípade ešte smerom k Sennému trhu do blízkosti vchodov do zábavných centier, to si ich vlastníci presadia ,keď sa majú zúčastniť na investícii. Vytvorením pešej "megazóny" sa ešte zhorší dostupnosť dopravy z centra.
Takže žiadne svetielko nádeje ani vo vzdialenejšej budúcnosti.
Jediným riešením by bola obnova mhd na Hlavnej (scifi,že?...)
A ešte čosi.
Nedávno tu šla diskusia o už aktuálnom zavedení prestupnej tarify. S tým v súvislosti s možným rušením niektorých priamych spojov. No, to teda máme sa na čo tešiť...to sa nám bude prestupovať.
Skúsim to zhrnúť:
-niektorí považujú súčasný stav dokonca za IDEÁLNY (!)
-tzv. opakované zastávky vačšinou za NEPRIJATELNÉ (prečo?)
-čiastočná obhajoba nevhodne vzdialených zastávok /Bottova,Fejova/("radšej nech to má jednoduchšie vodič než cestujúci")
-velké nádeje spojené s výstavbou Auparku.
-totálne odmietnutie zmien kolajových trás (scifi)
Čo sa týka kategórie scifi, tak akýkolvek rozumný nápad k zlepšeniu stavu mhd v Košiciach tam patrí. Aspoň z pohladu mesta a dpmk.
V rámci výstavby auparku nemožno očakávať výraznejšie zlepšenie rozmiestnenia zastávok. El.trate zostanú v podstate tak ako sú (+/-meter od dnešnej osy), všetky ďalšie sa posunú ešte ďalej k Južnej, v extrémnom prípade ešte smerom k Sennému trhu do blízkosti vchodov do zábavných centier, to si ich vlastníci presadia ,keď sa majú zúčastniť na investícii. Vytvorením pešej "megazóny" sa ešte zhorší dostupnosť dopravy z centra.
Takže žiadne svetielko nádeje ani vo vzdialenejšej budúcnosti.
Jediným riešením by bola obnova mhd na Hlavnej (scifi,že?...)
A ešte čosi.
Nedávno tu šla diskusia o už aktuálnom zavedení prestupnej tarify. S tým v súvislosti s možným rušením niektorých priamych spojov. No, to teda máme sa na čo tešiť...to sa nám bude prestupovať.
Ohľadne L8 a 24 som už vysvetlenie dostal, ja som si tie smery pomýlil. O tram zastávkach Na Knížecí viem a je to len dôkaz toho, že Anděl a Na Knížecí sú dva prestupné uzly v tesnej blízkosti.
Sarko
Cestujúci prestupujú zo všetkých smerov, z menej pravidelných liniek zriedkavejšie, z pravidelnejších liniek častejšie a bez ohľadu na trakciu (skôr s ohľadom na smer linky). Problém Palackého-Južné nábr. padne do cca dvoch mesiacov, kedy má byť dokončený nový most a presmerovaná doprava. Trasa cez Južné nábr. by tak bola zdržiavaná už len semaforom na križovatke Palackého-Jantárová, kdežto pri trase cez Jantárovú máš ešte ďalšie 2 svetelné križovatky a o 200m dlhšiu zachádzku.
Re #4203 balky:
Konečne namiesto dôvodov, prečo to nejde, nejaký ďalší nápad. Myšlienka je to zaujímavá, no mohol by si rozviesť, ako konkrétne by si vyriešil odbočovanie a pripájanie medzi vetvami prejazdných komunikácií.