Reply on: kami #1157:
Ten zakaz bicyklov treba ignorovat! Cim viac ludi to bude ignorovat, tym lepsie.
Pripadne pokuty neplatit! Ale zakladne pravidlo je povedat "pokutu zaplatim, ale nemam tu peniaze", v ziadnom pripade nie odmietnut pokutu zaplatit.
Raz mi dali 200.- pokutu a peniaze nikdy nevideli a ani neuvidia.
Nebola ani ziadna snaha pokutu vymahat, napriek tomu za sa mi vyhrazali predvolanim, ak to nezaplatim. Okrem toho uz predtym som mal "riesenie priestupku dohovorom" - to je vtedy, ked vas sice zastavia, ale pokutu neudelia.
Nepoznam ine mesto ako BB, kde by podobnym sposobom obmedzovali cyklistov. A vraj "Zdrave mesto" HAHA!
Inak, je to pravda s tym stlpom (pamatnikom), ze ho kvoli staremu paprdovi z Rima odstrania? To by bolo ako za Brezneva.
Jediný drastický víkendový výkyv je asi nedeľa večer cez školský rok, prídu vlaky napratané študentami a trpí hlavne 34 a 1.
. A samozrejme vikend. 30 min interval, 2 x denne kvoli BP 40 min. Tiez nejake chronometraze.
, casom hadam dojde aj na delitelnost. Pozri si taku 24 - iba 12, 15, 20 a 30 s vynimkou prechodov a vikendu. U tvorcov CP vidim pozitivnejsi nahlad na delitelne intervaly. Ale nie za kazdu cenu.
Petik
Na tu zrusenu 53 cez vikendy bude moja babka silene nadavat. Ako kompenzaciu pre dochodcov z Mladeznickej by aspon mohli nasadzovat na 24 nizkoplazne busy, ked uz musia na Usvite prestupovat. Pri tom intervale by na to tie 2 Citybusy mohli stacit.
Ale este mala kritika k vikendovym CP. Neviem ako v BB, ale vo vacsine miest byva cez vikend nerovnomerny dopyt po MHD. V sobotu doobeda sa chodi nakupovat, odchadza sa z mesta, v nedelu rano skoro vsetci spia, vecer sa uz ludia vracaju z vikendu, prichadzaju cezpolny.
Ak je tomu tak aj v BB, potom by mozno stalo za uvahu na trolejbusovych linkach toto: NE do 10:00 interval 60min a usporene vozidlo presunut na SO povedzme od 7:00 do 11-12:00 => int 20 min.