Reply on: Furčan #2072:
Čo sa do toho zase seru? Jak oni vedia, že tie veci brania vo vyhľade vodičovi? Ani jedne z nich nikdy nešoferoval autobus. Keď to nevadi vodičovi tka nevime čo by to malo vadiť dajakemu ... v kancelarii. ? ? ? ? ?
TA
" Problém nemusí byť ani v rôznych štandardoch formátov, pretože o to sa postará buď dodávaný softvér, alebo iný, ktorých je množstvo. Navyše video z takejto kamery možno po skopírovaní prehrávať v ľubovoľnom PC aj bez nutnosti spracovania. "
--->>> práveže toto ani veľmi neplatí. Keď Ti nejaká HDD kamera vyrobí napr. MOD video, ktoré žiadny iný výrobca nepoužíva, tak najprv to musíš celé prekonvertovať do nejakého použiteľného formátu, ktorý môžeš prehrať kdekoľvek. Ale čo je ešte horšie je to, že dodávaný SW je dosť chudobný. Takže nestačí Ti len skonvertovať časti, ktoré sú pre Teba zaujímavé, ale najprv musíš skonvertovať celé video, aby si s ním mohol pracovať v nejakom programe 3. strany. Chápem, že ide o prípad, ktorý sa nestáva často, no výrobcovia tvoria fakt rôznorodé videá a ak nemáš k ním potrebný kodek, neprehráš a neskonvertuješ.