Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: draxter #14196:
1. Aktualizované a doplnené súhrnné CP budú zverejnené po ukončení pripomienkovania a po zapracovaním opodstatnených pripomienok (pripomienkovanie sa končí v piatok, 14. júna).
2. Áno, na základe pripomienok boli zapracované viaceré zmeny, predovšetkým v Priemyselnom parku, cestovné poriadky budú zverejnené po skončení pripomienkovania.
3. Trasy nočných liniek sú oproti verzii z konca mája bez zmeny, doplnené budú skoré ranné spoje (návoz zo Sihote na R Zemplín, odvoz od R Zemplín smerom na Juh). Zastávky sú aktuálne vo fáze projektovania zmien dopravného značenia a povoľovacích procesov.
Prejdime od nespokojnosti s cenníkom a spôsobom jeho komunikácie k meritu znovu:
- sú niekde už zverejnené tie súhrnné CP ako som písal
- sú už nejaké zmeny zapracované oproti tomu, čo sme videli
- je niečo nové s nočákmi či infraštruktúrou:
Reply on: tomas153cv #14194:
Malo by to tak byť.
Reply on: PtrkHrnk #14190:
toto prave nebude mozne. Riesilo sa to v Brne, i ked som pocul informacie ze DP to odpusta na zaklade toho ze sa dodatocne preukazes ze ten listok zakupeny mas, no overene to nemam. Tam sa hlavne jedna o porusenie cestovneho poriadku v bode : cestujuci je povinny mat pri sebe platny cestovny listok pocas celej doby trvania jazdy(alebo tak nejak, nieje to konkretna citacia). Cize ak ho nemas, tak ho nemas. Teda takto mi to bolo vysvetlovane.
Reply on: Marek6283 #14191:
len nemáš kábel, tak to je nabíjačka na 2 veci,za mňa zbytočnosť v MHD. V diaľkovej doprave, možno prineste, keď ideš aspoň 30 min, ok.
Reply on: kvorka #14187:
Mala by sa? Musí sa. Elektrohovadiny už zahltili v EÚ mozog nejednému úradníkovi, ale už sa triezvie. Moderné naftové busy sú už niekde inde, ako kedysi.
Reply on: Vladimír #14189:
Skrátka je to ako v tom kreslenom vtipe ako medveďovi v lese trčí z úst odkusnutá ruka turistu a z hodiniek na nej sa ozve 3 567 krokov...Vždy musí byť v autobuse prítomná ruka na ktorej sú hodinky s appkou alebo v prstoch kartička a podobne 😁 , pre mňa všetko jasné, došpekulovali...Keby sa niekomu vybil mobilek, máme čačky- mačky aj USB nabíjačky...
Reply on: Vladimír #14189:
Malo by sa dať zakúpenie lístka preukázať dodatočne, napr. v prípade vybitého mobilu alebo ak mám zakúpený PCL, ale nemám ho pri sebe? Napr. predložením výpisu z účtu?
Reply on: tomas153cv #14188:
Prvá odpoveď: Áno, je to presne tak ako píšeš.

Druhá odpoveď: Kľúčom na overenie platnosti lístka je token (jednosmerne zašifrované číslo) konkrétneho zariadenia, pomocou ktorého sa hľadá virtuálny lístok, ktorý je k nemu priradený. Preto je dôležité, aby cestujúci pri kontrole predkladal revízorovi presne to isté zariadenie, ktoré použil na platbu - teda buď priamo platobnú kartu alebo mobilný telefón alebo smart hodinky, v ktorých tá karta uložená je. S číslom účtu cestujúceho sa vôbec nepracuje, dopravca číslo účtu ani žiadne jeho ďalšie údaje, či nebodaj stav, nepozná.

Ak cestujúci k terminálu vo vozidle priloží napríklad smart hodinky a revízorovi pri kontrole podá platobnú kartu, čítačka platný lístok nenájde. Preto treba predkladať vždy presne to isté zariadenie.
Reply on: Vladimír #14183:
Ja naopak som sa s tym stretaval denno-denne(a myslim ze aj kopu mojich kolegov). Teraz pri rovnako nastavenych tarifach to nemalo zmysel riesit, studenti si to kupili cez BK pretoze to bolo za rovnaku cenu.
Cize ak tomu spravne rozumiem, ak si dvaja studenti zakupia listky cez jednu dopravnu kartu, a student s tou dopravnou kartou vystupi skor ako ten druhy a nahodou pojdu revizori, dostane pokutu pretoze nema pri sebe platny cestovny doklad, je to tak?
Druha otazka co ma napada s suvislosti s tvojou odpovedou je, ze ked uz pri platbe z BK nebude tlacit listky, platba bude viazana na nosic alebo priamo na ucet?(tu asi tusim odpoved kedze druha moznost je technicky nerealizovatelna si myslim). Ak je prva moznost spravne, pri kupe listku dajme tomu cez telefon cez gpay a naslednom vybiti telefonu nebudem moct na overenie zakupeneho cestovneho listka pouzit napriklad platobnu kartu, je tak? Toto je napriklad problem Brna kde je s tym problem.
Reply on: Marek6283 #14180:
Toto robievala susedov a babka chalanom pred pár rokmi
Reply on: milan007 #14156:
V každom prípade, toto je pre mňa ďalší argument na to, že nikde tak nediskriminuku platbu v hotovosti. Ale v TN je jediné mesto, kde sa tarifa prijala po zavedení cl.39a Ústavy. A v tom je sakra rozdiel. Treba to napadnúť, naozaj tu ide o ľudí a nie o egá poslancov, čo ani nevedeli čo schvaľujú a prečo, resp. na základe čoho. Toto je nezvládnuté aparátom mesta, nech si vysvetľujú občanom, že prečo 2€, čo je dnes hodnota celodenného lístka.
Reply on: 810zssk #14179:
Vidíš, aj teraz sklzas do roviny nezmyslov. Pasuješ sa za svätého, podstata ti uniká a vysvetlenie neberies. Neber. Je faktom, že TN je nadrahsi z krajských miest a u okresných má pravdu. Vysvetlil to jasne. Či čítaš len sudé/liché príspevky?
Reply on: Marek6283 #14182:
Ja osobne som sa za 20 rokov praxe nikdy s podobnou požiadavkou nestretol.

Súčasný systém je nastavený na používanie dopravných kariet bez tlače duplicitných lístkov, a tak to aj ostáva. Do rovnakého režimu sa pridajú aj bankové karty. Spolucestujúci teda môže cestovať s majiteľom karty na rovnakej alebo kratšej trase. Nie je možné, aby cestoval sám, bez prítomnosti karty cestujúceho, z ktorej bol lístok kúpený, pretože v prípade kontroly cestovných lístkov je predkladaným dokladom karta.

Papierové lístky sa budú vydávať len pri predných dverách z oranžovej čítačky, a to výhradne ako doklad o zaplatení lístka v hotovosti. Pri platbe kartou sa žiadne papierové lístky tlačiť nebudú, tak ako je to vo väčšine ostatných miest.
Reply on: Viko #14181:
Raz za dva tyzdne bezna vec...aj mimo prazdnin..kamoska vyprevadza kamosku , kupi jej listok z Dop.karty a ide domov, nie vzdy sa vsak tak priznaju, nie vzdy aj listok zostane v buse... revizory by vedeli svoje....Novodoby fenomen je ze slecna kupi chlapovi listok/nie opacne/ ...tiez teraz myslim ale ze ona necestuje...
Reply on: Marek6283 #14180:
A takéto sa reálne niekedy stalo?
Reply on: Vladimír #14178:
Kolega myslel takuto situaciu : Na zastavke nastupi osoba, druha za nou povie : Pockajte, ja jej kupim listok ale ja necestujem, listok jej poda a vystupi so svojou kartickou. Kedze cena listka pojde rapidne hore, bude aj tychto pripadov narastat . Vtedy pri prepravnej kontrole casto nastava situacia ,kedy revizor pride dopredu a pyta sa ci viem o tom a ako to bolo, lebo nie vzdy ten "fyzicky" papierovy listok je v autobuse. A tak nas zaujima ci predny oznacovac bude vydavat aj nadalej papierove listky alebo uz ani ten? Sam zastavam nazor ze doba papierovych listkov je uz minulost!!! Tieto situacie vznikaju najme cez prazdniny kedy je tu vela cestujucich z inych miest....
Reply on: kvorka #14177:
Odpusť že sa viac sústredím na obsah než kto to postol. Môj argument ale stále platí - vyvrátil som výrok ktorý bol položený a ty si reagoval otváraním iných nesúvisiacich tém ako keby to nejak invalidovalo to čo som napísal.

Takže ešte raz:
a) výrok že iné krajské a okresné mestá majú rozdiel najviac 20 centov je klamstvo
b) výrok že nikde nie je príplatok 100 percent, že rozdiel medzi 50 centami a 1 eurom nie je 100 percent a výrok že považovať tento rozdiel za 100 percentný znamená že "neviem počítať" je klamstvo.

Tieto výroky budú naďalej klamstvom, aj keď Bratislava má rozdiel len cca 10 percent, aj keď Banská Bystrica má výrazne viac vozidiel, aj keď niekde do tarify napíšu slovo "doplnkový" a inde nie.

Keďže sa tu stretla grupa najlepších ústavných právnikov v republike ktorí nemajú nič lepšie na práci než vypisovať na imhd, budem rád keď využijete svoju šancu zarobiť peniaze a na súde preukážete že tarifa polovice dopravcov na Slovensku je v rozpore s vašim ústavným právom platiť v autobuse hotovosťou. Dokonca pripúšťam že to môžete vyhrať a potom budete mať úplne skvelý argument nás tu zotrieť a ešte si aj za svoj o 15 minút pomalší autobus uhradíte cestovné mincami like it's 1998. Možno dokonca dosiahnete že Transdev vyhodí z tarify výraz "doplnkový predaj" a nazve daný stĺpec cenníka nejak inak, čo by nepochybne bol úspech hodný osobitného odstavca vo vašom CV.

Dovtedy sa domnievam že píšete nezmysly, čo preukazuje fakt že na akýkoľvek argument reagujete snahou zmeniť tému a invektívami rôzneho typu. S pozdravom, arogantný chudáčik z Bratislavy.
Reply on: tomas153cv #14176:
Z dopravnej aj bankovej karty je možné a aj naďalej bude možné zakúpiť cestovný lístok pre spolucestujúceho. Papierový lístok sa však nevydáva (ani doteraz sa nevydával pri dopravnej karte a po novom sa nebude ani pri bankovej), predpokladá sa, že spolucestujúci sa vezie na tej istej trase ako vlastník karty.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.