Reply on: draxter #14084:
Aké si predstavuješ riešenie tohto tvojho "problému"? Režim čo prúd, to linka? Aby sme mohli exaktne merať veľkosť prepravných prúdov vyťaženosťou liniek? Preboha, veď na to sú úplne iné matematické metódy.
Takže ja by som sa asi aj správne tipol, ktoré.
Linka 23 sa v prvom rade vyhodnocovala zo zastávok Východná a Lavičková smerom do mesta ako kombinácia liniek 23+28. Ak mi z týchto dvoch zastávok klesne priemerný počet cestujúcich na spoj v referenčnom období, niečo je zle. Ak mi z týchto dvoch zastávok stúpne počet cestujúcich, tvrdenie o nezastúpiteľnosti linky 28 bude nepravdivé. Ani teraz, ani potom sa do vyhodnocovania obsadenosti na Juhu 3 nebude miešať žiadna iná linka.
TomoSK
V piatok 31. mája prišla sťažnosť na posun príchodu smerom z Juhu k Nemocnici na 5:36, čo je podľa sťažovateľky "za hranou dostatočného príchodu na pracovisko", pričom uvádza, že začína o 6:00.
Dnes prišla sťažnosť inej sťažovateľky na časovú polohu spoja smerom z Juhu k Nemocnici s príchodom o 5:36, čo ona považuje za príliš skoré a žiada posun spoja na príchod o 5:45, pričom tiež uvádza, že začína o 6:00.
Teraz otázka do pléna, čo navrhujú miestni diskutéri voči takýmto podnetom? Vždy sa jeden človek z tejto dvojice bude sťažovať! ... a skutočne sa na takéto podnety nedá odpovedať inak, ako tak, že sa nedá vyhovieť všetkým. To je ako pri podnetoch typu Lipová, kde požadujem autobus a som rád, že sa bude obsluhovať lokalita, avšak nech nechodí po mojej ulici, ale po susedovej. NIMBY...