Reply on: TomoSK #14059:
mne to naopak je jasné, vysvetlili to asi každému okrem teba. Nechceš chápať, ok. Ale potom nám v TN neobhajuj pseudonovinky, ktoré sú v rozpore so zákonom a ešte aj neprimerane drahé.aj ja chcem nazad normálnu úroveň cien lístkov,nie toto prozápadné eldorádo,čo sme Viedeň?Veď dnes mám celodenný za 2€ a od 1.7. jednu jazdu.na hlavu.a ešte v čase prázdnin?Ideálna cesta vyhnať ľudí z MHD a snívať potom, že vrátia.a dôvody tohto skoku nevysvetlené
PtrkHrnk
To, že 60 minútový prístupný lístok ťažko niekto využije si uvedomujem. Ja, keď ešte platila stará tarifa so zvýhodnený prestupom do 45 min., som často išiel do mesta len na otočku niečo rýchlo vybaviť. Ak som stihol pri návrate späť „prestup“, dobre pre mňa, ak nie zaplatil som cenu ako bežne, ale nebanoval som. Teraz si ale drahšie prestupné lístky nekupujem, ak neviem, že isto pristupovať budem. V mojom návrhu som teda chcel zachovať podobný systém, hlavne preto, aby si ľudia nemysleli, že s prestupným lístkom platia za niečo čo nevyužijú – preto vnímam nie jednu jazdu, ale práve prestup do 60 min ako niečo navyše.
Registrácia platobnej karty nie je nevyhnutné riešenie. Ten kto PK nechce alebo nemôže využívať, má k dispozícii dopravnú kartu. Ale teda nech je na displeji označovača na výber celý sortiment lístkov, kto chce nech si vyberie, kto nechce si kartu zaregistruje.
Keď si kupujem lístok vopred, môže pre mňa platiť denný limit? Môže. Je to ďalšia komplikácia? Je.