Reply on: Kubo 123 #12140:
miestna SAD NR a-s- = Veolia Transport Nitra = dnešná Arriva Nitra a.s.Tie podmienky budem veeeeľmi pozorne sledovať a musia byť stanovené jasne a v prosepch cestujúcich.
Áno, opravy mesto odsúhlasilo, ale s výsledkom spokojné nie je vôbec, na to si kde prišiel? Môže si však mesto zato, že nie sú nové busy a ani jazdené kvalitné vozy, keďže sa vybrali touto nezmyselnou cestou.
Mne je jedno či je niečo vizitka vodiča, alebo dieln, bus je SADky a je to teda vizitka dopravcu.
Kĺbová #61 neporovnávaj s B961, čo sú inak veľmi spoľahlivé vozy, ale s Citelismi, ktorých údržba je/bola aká je.... a to, že si to vyžiadalo nervy vodiča je možné, ale hlavne je to zase len a výlučne vec dopravcu, čo kúpil a prečo v rámci záruk a vzťahov ten voz dopadol tak, ako sme videli, keď mal ísť "von" a nebol schopný - tomu sa vraví fakt záloha... hlavne že do nákladov vstupoval tiež.
Ak čítaš fórum nie od včera, tak vieš, že ja vždy naložím rovným dielom každému za svoje, takže pre mňa jasne zlyháva mesto, ale dopravca tiež tam, kde napríklad nasadzuje #66 a necháva stáť piaty kĺbak. Lebo to je už o tom, čo sa vyznám a robím veci aby boli dobré, alebo len aby boli.
. Do každého opraveného busu sa nalialo cca 30tis, a výsledok taký, že máme pekné, nastriekané autobusy. Ale to video, čo tu kolovalo, nevystihlo podstatu. Zaujímavé bolo, že viac menej zachytilo iba kabínu vodiča a to je vizitka vodiča!! Toto sa dalo opraviť aj bez GO.
Keď tam nepôjde poriadna MHD všetci si kúpia autá.
Jacob
A zároveň keď porovnám MHD z iným väčším mestom a čo i len o trošku viac obyvateľov (taká Žilina cca o 30 000 viac), tak sme na tom strašne zle z intervalmi, aký je najlepší interval 30 min.? To je odporné, už by to chcelo nižší, aj to 30 min. je bohvie na akých linkách, väčšinou je bežný 1 hod., takto nikto nezačne využívať MHD namiesto auta pokiaľ nebude lepší interval a autobusy.
Neverím aj tak, že ak bude tento istý dopravca a bude mať mesto niečo spoločné s MHD tak nikdy nebude hádam ani interval 10 min. na 60% linkách.