Napokon som ale presvedceny, ze komercna prevadzka vlakov na tejto trase proste ekonomicky nie je udrzatelna a bol by som rad, keby si to MDVRR uvedomilo. Rovnako ako to nebol do ciernych cisel dostat RegioJet, nebude to schopna spravit ani ZSSK (na strane prijmov sa sice spravaju rozumnejsie, ale zas nakladovu strukturu maju ovela tragickejsiu).
Expresne spojenie Bratislava - Kosice je zakladna obsluznost a stat by konecne mal takto k nemu pristupovat a objednat vlaky v dostatocnom rozsahu. Komercne to nikto robit nebude. Dvojhodinovy takt a posledny odchod najskor po 18:00 z oboch stran su uplnym zakladom bez ktoreho sa zeleznica nemoze hrat na ziadnu poriadnu alternativu.
Expresne spojenie Bratislava - Kosice je zakladna obsluznost a stat by konecne mal takto k nemu pristupovat a objednat vlaky v dostatocnom rozsahu. Komercne to nikto robit nebude. Dvojhodinovy takt a posledny odchod najskor po 18:00 z oboch stran su uplnym zakladom bez ktoreho sa zeleznica nemoze hrat na ziadnu poriadnu alternativu.
Viko
Môj pohľad na vec je, že viditeľná odlišnosť prakticky len v absencii pantografu a kabíny vodiča je menej relevantná, než napr. nerozčleňované modernizácie s navyšovaním počtu článkov u KT4.
Ono je to možno viac otázka na cieľové smerovanie galérie - či to chce byť obrázková evidencia, a teda budú rozčlenené podtypy, modifikácie v technických súčastiach - výzbroj, riešenia skrine atď; alebo či ide skôr o grafickú banku, ako vyzerá doprava vo svete, a teda miera nadupanosti/vykuchanosti voziiel nie je tak zásadná, ako celkové vyznenie vozidla.
Aký je tvoj pohľad?
(Poznámka pod čiarou, len aby to bolo 100% fér: môj postoj zjednocovania môže čiastočne byť ovplyvnený tým, že ma irituje systematické nepriraďovanie druhých vozňov do tabuliek pod fotkami v bratislavskej sekcii.)