Reply on: Papyr #2006:
A já ještě aglomeraci Seattle/Tacoma (české tramvaje, "S-Bahny" s třemi mocnými diesely v čele, trolejbusová síť) a Boston (vlakotramvaje, klasický trolejbusový systém a separátní systém podzemních trolejbusů). Proti letecké dopravě nic nemám, ale navazovat několik separátních letenek z jednoho konce země na druhý a zpět je právě na mojí peněženku pridrahé! A pochybuju, že tamní letečtí přepravci vedou něco jako je Eurodomino ?
ale MHD ako taku ma len niekolko velkych miest. Osobne by som rad videl MHD v San Franciscu a v New Yorku, ale najma v tom San Franciscu.
SZKV
Stejně tak mám pocit, že informace pro cestující se od Paříže moc lišit nebudou (snad s tou výjimkou, že tamní RERy mají zvrhlé linkové označení- kombinace písmen konečných zastávek a kdo se v tom má vyznat?!), stejně tak i intervaly (15-min. takt je na jednotlivých RERech taky standardní a někdy to jezdí i lépe).
Ale zajímala by mě jedna věc- existuje v Londýně nějaký předplatní lístek (týdenní, měsíční, čtvrtletní, roční...), který mi dá svobodu neomezeného cestování celou sítí MHD (aspoň v nějaké oblasti, např. vymezené administrativními hranicemi města) bez ohledu na dopravní prostředek a dopravce? A pokud ano, tak kolik taková věc stojí? Podle zkušeností z opačné strany kanálu bych tipoval, že když jednorázová jízdenka přijde na 0,80 GBP, tak měsíční bude tak kolem 25 GBP (zhruba 30-násobek), je to tak?