k diskusii o metre. uz to teda sledujem hodnu chvilu a stale nechapem, ze sa tu najdu ludia, co stale rozpravaju o metre. mohol by yale napisat taku predstavu o tom, ako si predstavuje harmonogram realizacie stavby metra a ako si predstavuje jeho financovanie. potom sa bude o com bavit. ako to napisal Vševedko samofandivý, zrejme v tomto meste neexistuje clovek, ktory by nechcel metro. ale zial, existuje t dost ludi, ktori si uvedomuju, ze tato myslienka je dnes uplne nerealna.
este chcem doplnit svoju skusenost z kodane. par krat som sa tam zastavil, naposledy pred dvoma rokmi, ked tam akurat otvarali prvu trasu metra. asi nikdo nepochybuje, ze kodan je podstatne vacsie mesto ako bratislava, ze kodan ma podstatne viac penazi ako bratislava a predsa tam celu mhd zabezpecuju AUTOBUSY a nejaka primestska zeleznica.
este chcem doplnit svoju skusenost z kodane. par krat som sa tam zastavil, naposledy pred dvoma rokmi, ked tam akurat otvarali prvu trasu metra. asi nikdo nepochybuje, ze kodan je podstatne vacsie mesto ako bratislava, ze kodan ma podstatne viac penazi ako bratislava a predsa tam celu mhd zabezpecuju AUTOBUSY a nejaka primestska zeleznica.
Veď teraz je tam lávka pre peších, dva pruhy pre autá (aj keď nespĺňajú vyhlášku) a časť pre železnicu. Som si istý, že ďalšie 3 metre do šírky to ešte zvládne.
yale
K tomu na doplnenie, treba uvažovať s Bratislavou na najbližšie desaťročia ako s trištvrtemiliónovým mestom, možno o tých 50-80 rokov to pôjde k miliónu. Ale záleží práve na tom, ako sa budú vyvíjať dopravné prepojenia do regiónov aj v rámci mesta, pretože značnú časť prírastkov budú zabezpečovať "pendleri". Z tohto hľadiska vidím začatie výstavby trasy B ako nevyhnutné a dobre odôvodnené.