Aj ja som dnes videl 7732 + 7731. Nie je to síce nič extra, ale videl som už aj horšie reklamy. Spoza plota som v Juráku zbadal, že naša prvá Karosa C 744 č. 1200 je asi na odstrel, pretože bola presunutá k autobusom určeným na vyradenie a zrejme ju už aj pomaly začínajú rozoberať. Veľká škoda. Deje sa to napriek tomu, že tento voz jazdil len veľmi krátko po jeho generálnej oprave. Pozitívna správa je, že bol zrekonštruovaný električkový pracovný vozeň č. 8437, ktorý teraz vyzerá veľmi pekne.
Martin
tom, že se nesmí kupovat jiná vozidla než nízkopodlažní. Například pro Zářijové zasedání MMF a Světové banky v Praze obdržel Dp. hl.m. Prahy as. 200 milionů korun od ministerstva dopravy na nákup 80 Karos-Renault, které zajišťovaly dopravu delegátů. Ptal jses mě, proč nemáme v Praze
trolejbusy. Praha má roční rozpočet 22 miliard korun
asi 25 mld. Sk., z toho polovina padne na dopravu
a z toho 2 miliardy na stavbu metra, které velmi
vyčerpává peníze z městské pokladny. Dalších
600 milionů Kč padne na obnovu autobusů. Při těchto
částkách Praha na trolejbusy nemá. Uvažovalo se po
prodloužení metra trasy C do Kobylis, že by jezdily
tzv. duobusy, které s cestujícími fungují jako
trolejbusy a cestou do vozovny používají dieselagregát. Takovéto duobusy objednala Plzeň
jedná se o typ Škoda 21TrACI.