Reply on: 21Tr #124740:
Podľa mňa to nie je zlý nápad a mohlo by to ušetriť nejaké minúty a teda aj vozidlá, skôr by som v tomto prípade videl ako problém obratisko pri Technopole, alebo teda odstavný pruh, ktorý by zrejme nebol kapacitne dostačujúci pre dve linky a bolo by treba rozšíriť ho aj na druhú stranu cesty a samozrejme tiež veľa zohrávajú v súčasnosti biedne intervaly na otáčanie. ? S kruhovým objazdom by sa samozrejme otvorili iné možnosti vo viacerých smeroch, ale čo už...Ja som rozmýšľal aj nad tým, že by sa vybrané spoje ráno vracali zo Šafka naprázdno, ale nemám predstavu, koľko minút by sa tým ušetrilo a či by to malo efekt.
810zssk
Takze skor vseobecne. AK je taka situacia ze v urcitom useku je potrebna vysoka kapacita a vo zvysnom ju netreba (resp. je prebytocna kapacita) tak som urcite za zahustenie linky v tom vytazenejsom useku na ukor toho kde je prebytok. Skratene spoje oznacovat sposobom 92 - 192, pripadne v tejto situacii 95 - 195.