Reply on: milan005 #5566:
k tej linke 17 - niekde by som doma možno ešte našiel odchody zo žel. stanice. Linka 17 bola vždy doplnkom k linke 1 (vieš sám že mali spoločnú trasu po stanicu). V tom čase mávala pomerne pravidelný 40 min interval, pričom o siedmej ráno, keď z juhu v "a" išla len jedna jednotka, sedemnástak šla až 2x. Chybou zase ale bolo, že niektoré odchody L1 a 17 si vzájomne kradli cestujúcich, pretože sprekladovanie liniek s intervalom 30min a 40min zákonite vytvára spoločný interval typu: x:10 (17) 15(1), 45 (1), 50(17) a y:15 (1) 30(17) 45 (1) a zase dokola. V každom prípade, bolo to obdobie najlepšej obsluhy sídliska Juh I. ?
draxter
Tie Ikarusy tam nestáli najmä kvôli rozbehu a przdeniu, keĎ neexistoval kruhový objazd, tak cesta vykazovala v smere gen. Svobodu - Inovecká v mieste križovania so SOblahovskou taký zlom, resp. "odskok", spôsobený tým, že pôvodne neexistovala spojnica ulíc gen. Svobodu a Inoveckej/Električnej okolo dnešného Baumaxu. Táto sa vybudovala ako dvojprúdová, s výhľadovým rozšírením na štvorprúdovú (tak ako je gen. Svobodu), lenže k tomu nedošlo. V mieste napojenia na križovatku v tvare "T" SOblahovská - gen. Svobodu sa neurobili dostatočné zemné práce a pri klesaní dole juhom pôsobila Soblahovská ulica ako "skokanský mostík". Isto si niektorí ešte pamätáte, ako tam zalamovalo Ikarusy keď išli rýchlo v kĺbe... ? ? ?