Reply on: pešiak #15167:
Železničný most ak sa podarí jeho rekonštrukciu dotiahnúť do zdarného konca bude platený z finančných prostriedkov vyčlenených formou nenávratneho príspevku na EHMK. Neviem prečo spájať absolutne nespojiteľné veci. Cestný most z toho príspevku nikto nezaplatí. A po ďalšie ten nenávratný príspevok nejde z mestskej kasy.
tomas153cv
Aj keby sme sa bavili o majetkovom vysporiadani pozemkov lusknutim prsta, projekt, verejne obstaravanie a zhotovenie zaberie nejaky ten piatok, takze s tymto sa podla mna v dohladnej dobe mozeme realne rozlucit.
Dopravne sme teraz vo fazi, kde sa zhustuje premavka, tak ako to hovoril Vladimir. Je to normalna a bezna vec. Aj ked narast aut kvartalne stupol.
Bus pruhy by bolo vykupenie, avsak pri sucastnom usporiadani premavky su velmi tazko realizovatelne bez tzv. lievikov kde sa najviac zbrzduje premavka.
Najst kratkodobe riesenie bude pomerne tazke ale verim, ze keby sa spustila celospolocenska diskusia, dopomohlo by to k rychlejsiemu rieseniu.
Videl som projekt(v dnesnej dobe skorej utopisticku viziu) dopravneho riesenia TN kde sa zjednosmernila Hasicska a zrusilo parkovisko Palackeho a obnovil kruhovy objazd pri Hoteli Elizabeth. Tomuto hovorim plan ktory ma gule. Vyriesil by vacsinu problemov, aj ked zial by nebol moc popularny pre toho, kto by to presadil.
Cele plusy a minusy konceptu(ako aj prestupy) sa ukazu az casom. Za dva tyzdne vyslovovat verdikty(okrem dojmov a pocitov) je cisty nezmysel. Prestupy su nieco uplne v TN nove, nemaju s nimi skusenosti ani cestujuci a ani soferi.
Treba tomu dat jednoducho cas.