Bezplatné vydávanie dopravných kariet počas Európskeho týždňa mobility (16. – 22.9.2023)

S dopravnou kartou je pravidelné cestovanie autobusmi výhodnejšie.

Košický samosprávny kraj sa aj v tomto roku zapojí do tradičného septembrového podujatia Európsky týždeň mobility zameraného na podporu udržateľných spôsobov dopravy. V rámci podpory využívania autobusovej dopravy budú mať cestujúci možnosť vybaviť si počas tohto týždňa novú dopravnú kartu Integrovaného dopravného systému (IDS) Východ bez poplatku. S dopravnou kartou môžu cestujúci využívať výhodnejšie sadzby cestovného v prímestskej autobusovej doprave a tiež v MHD v Spišskej Novej Vsi.

U dopravcu eurobus si bude možné vybaviť novú dopravnú kartu IDS Východ zadarmo v termíne od 16. do 22. septembra 2023 v zákazníckych centrách na autobusových staniciach v Spišskej Novej Vsi, Košicach a Rožňave a tiež cez internetový predaj. Štandardná cena dopravnej karty mimo tejto akcie je 7 €. Na vybavenie karty na predajnom mieste je potrebné priniesť vyplnenú žiadanku (v prípade žiackej/študentskej aj potvrdenú školou) a doklad totožnosti. Fotografiu na kartu zhotovia na mieste.

Ďalšie podujatia organizované v kraji počas Európskeho týždňa mobility je možné nájsť na stránke IDS Východ.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.