Nové autobusy Iveco Urbanway sa zaraďujú do premávky

MHD v Spišskej Novej Vsi omladila svoj vozidlový park.

Od 28. augusta 2023 sa postupne zaraďujú do premávky na linkách MHD v Spišskej Novej Vsi a Smižanoch nové autobusy Iveco Urbanway 12M. Spolu desať nových autobusov s naftovým pohonom zakúpil dopravca eurobus Košice vďaka nenávratnému finančnému príspevku z fondov EÚ.

Po dovybavení autobusov novým informačným a tarifným systémom bude možné platiť za cestovné lístky aj platobnou kartou a cestujúci budú mať k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu.

Nové autobusy nahradili v premávke na linkách MHD najstaršie autobusy značky Irisbus. Obnova vozidlového parku prichádza v čase, kedy dopravca vykonáva MHD iba na základe mestom uloženej povinnosti poskytovať túto službu počas roka 2023, keďže pôvodný kontrakt s mestom skončil v roku 2022. Obstarávanie nového dopravcu zatiaľ mesto Spišská Nová Ves doteraz nevyhlásilo. Vypracovanie podkladov pre verejné obstarávanie si mesto Spišská Nová Ves objednalo ešte v júni 2022 u spoločnosti IDS Východ, ktorá je organizátorom integrovaného dopravného systému v tomto regióne.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.