ETM 2021 v Spišskej Novej Vsi (16. - 22.9.2021)

Nová dopravná karta zadarmo a jeden deň bezplatné cestovanie autobusmi MHD.

Spišská Nová Ves a dopravca Eurobus sa už tradične zapájajú do podujatia Európsky týždeň mobility, ktoré sa každoročne koná v septembri.

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu," uvádza národná stránka ETM 2021.

Dopravca Eurobus ponúka v termíne od 16. do 22. septembra 2021 všetkým cestujúcim možnosť vybavenia novej dopravnej karty bezplatne v zákazníckych centrách na autobuových staniciach v Spišskej Novej Vsi, Košicach a Rožňave.

Zároveň dopravca umožní v piatok 17. septembra 2021 cestovať linkami MHD v Spišskej Novej Vsi po celý deň bezplatne pre všetkých.

Výročná téma Európskeho týždňa mobility na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa - a svet - pociťovali počas pandémie COVID-19. Zároveň sa zamýšľa nad príležitosťami na zmeny vyplývajúce z tejto bezprecedentnej zdravotnej krízy v Európe. Mestá a mestské samosprávy reagovali na pandémiu kreatívnymi a účinnými opatreniami.

Tohtoročný Európsky týždeň mobility oslavuje nezlomnosť miest a ich úspechy a zároveň sa snaží udržať tento potenciál. Trendy, ktoré sa začali minulý rok, ako napríklad zvyšovanie aktívnej mobility a využívanie mobility s nízkymi alebo nulovými emisiami, vyžadujú ďalšiu podporu. V súlade s tohtoročnou témou „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ sú štyri ústredné témy: duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na COVID-19.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.