Koniec prevádzky autobusov Karosa B 700 v roku 2020

Rok 2020 bol výrazne poznačený dopadom pandémie koronavírusu na rôzne odvetvia každodenného života a nevyhol sa ani spišskonovoveskej MHD. Tá bola počas prvej vlny pandémie výrazne zredukovaná do tzv. krízových cestovných poriadkov, kedy boli ponechané v prevádzke len najnevyhnutnejšie spoje. S postupným uvoľňovaním opatrení dochádzalo postupne aj k návratu do "normálneho" režimu.

Vzhľadom na zníženú potrebu vozidiel, ako aj zaradenie nového midibusu First #KE-907MU, došlo k vyraďovaniu najstarších vozidiel - Karosa B 732 #KE-782HK a #KE-340DS ako aj kĺbovej Karosy C 744 #KE-477HF (odpredanej súkromnému zberateľovi), čím sa uzavrela kapitola prevádzky tejto rady vozidiel.

Aby však ostal zachovaný dostatočný počet záložných vozidiel, pristúpil dopravca v decembri toho roku k preradeniu Iveca Crossway 12.8M #KE-461FC (ex. eurobus Rožňava) do evidenčného stavu MHD. Toto vozidlo prímestskej dopravy síce neprinesie výraznejší komfort - nakoľko sa nejedná o nízkopodlažné vozidlo, avšak určite prinesie vyššiu spoľahlivosť a v zime lepší tepelný komfort než vyradené Karosy. 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.