Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Trnavský kraj vyhlásil verejnú súťaž na autobusového dopravcu na najbližších 10 rokov.
https://e.dennikn.sk/minuta/3059816/
Haló veď už je uvedená nová zachádzka L100 a tuna o tom nič nie je, hanba ?
Skvelá správa prichádza na Slovensko aj do Rakúska z Kordisu (od 1. 1. 2017):

"Na linkách 104, 910 a v sezóně u přeshraničních spojů i na linkách 555, 580 a 816 se zavádí možnost platit v Kč i v €. Zejména je umožněno platit v Kč i na území Rakouska a Slovenska." http://idsjmk.cz/#lock5290

Z ich infolinky som sa dozvedel aj ďalšie zaujímavosti (resp. v niečom som sa iba uistil):

"od 1. ledna 2017 bude možné na území ČR i SR v lince 910 platit jak v Kč tak v €. Do tohoto data je možné na Slovensku platit jen v €. Cena jízdenky je dána Tarifem IDS JMK ( http://idsjmk.cz/cenik/Tarif.pdf ), kde je v příloze na str. 26 uvedeno, že cena jízdného z dvouzónovou jízdenku činí 0,80 €. Pokud platíte v €, řidič by měl vrátit v €. Pokud platíte v Kč, řidič by měl vrátit v Kč. Jízdenku si můžete koupit buď předem na vlakovém nádraží za Kč, pak si ho jen u řidiče označíte v označovači, nebo si jízdenku koupíte přímo u řidiče za Kč (nebo od 1. 1. 2017 i za €)."

Ten ich kurz € / Kč je dosť nevýhodný (hlavne 16 Kč / 0,80 €, znesiteľnejšie je 20 Kč / 0,80 € takisto), ale chápem, že s tým majú administratívu a tiež sa nejako musia chrániť pred kurzovými rozdielmi. Je výborné, že aj na linkách na Slovensko a do Rakúska platí bežná tarifa IDS JMK bez nejakých príplatkov. Viete si predstaviť, že by na našich linkách 801 a 901 platila bežná tarifa IDS BK (jednorazové aj 24-hodinové ako to majú oni)?

Zaujalo ma tiež, že nezaintegrovaná linka dopravcu Arriva Trnava asi aj naďalej umožňuje na Slovensku platiť iba v € a v Česku iba v Kč (v CP ani Cenníku to uvedené nevidím, ale zisťoval som to emailom v januári 2015):

"Dobrý deň, v smere z Hodonína do Holíča nie je žiaľ možné platiť v EUR, ale len v Kč. Spiatočný lístok nie je možné zakúpiť už v Holíči. Je mi ľúto, ale softwarová aplikácia v strojčeku na lístky od nášho dodávateľa nám uvedené žiaľ neumožňuje."

Ešte viac ma prekvapilo (a vidím to aj na idos.cz) na tej nezaintegrovanej linke dopravcu Arriva Trnava: "Vnútroštátna preprava osôb na území ČR je povolená." V praxi to znamená, že medzi autobusovým nádražím a zastávkou Annenská v Hodoníne prepraví cestujúcich za lístok kúpený u vodiča za 20 Kč. Pre porovnanie: Na zaintegrovaných linkách sa za tú trasu platí 10 Kč - to je nejaká "nepřestupní jízdenka pro 1 úsek". To majú také zložité: Taká jízdenka sa dá kúpiť iba u vodiča? Cena 10 Kč je však logická, lebo toľko sa v Hodoníne platí aj za MHD bez ohľadu na precestovanú vzdialenosť.
Ako to je v tej Skalici keď tam je tá L150 tak minibus asi z L100 nechodí, neviete čo chodí na L150? ?
Reakcia na: afeno #100:
*dobré... Toto vlastne bol 100. príspevok 🙂
Pre boha, načo bolo dobeé vymyslieť toto forum pre skalicu. Je to tu uplne mrtvé aked už 1 rok tu nikto nič napísal ta je to uplne zbytočne
V predaji je už piaty diel Encyklopedie československých autobusů a trolejbusů.

http://www.press.sk/knihy/encyklopedie-ceskoslovenskych-autobusu-a-trolejbusu-v/
Na stránke SKAND Skalica sa už nachádzajú komplet nové cestovné poriadky od 9.12.2012. Tu je aj MHD http://www.skand.sk/mestska-hromadna-doprava-nova-linka.php
Zmena CP od 11.12.2011: úprava premávky počas Veľkej noci (8.4. a 9.4) - linka nebude počas týchto dní premávať.
kohutik10: Aby to tu nebolo hluché, našiel som toto: Štatistika vyťaženosti MHD Skalica http://www.skalica.sk/mesto/mhd/statistika.pdf
Reakcia na: brefos #89:
Myslel som fórum.
Reakcia na: brefos #89:
Akurat to nie je novinka ?
kohutik10: Už nie je mŕtvo aha novinka
OZNAM PRE CESTUJÚCICH DÔCHODCOV V MHD
http://www.skalica.sk/aktualita.php?id=900

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.