Letné prázdniny opäť s cyklovláčikom Korýtko (29.6. – 1.9.2024)

Vláčik prepravuje cyklistov k obľúbenej cyklotrase CykloKorytnička.

Aj v tomto roku bude počas letných víkendov od 29. júna 2024 premávať cyklovláčik Korýtko zo Železničnej stanice Ružomberok na stanicu Zápalkáreň pri výpadovke na Donovaly. Premávať bude v hodinovom intervale od 9. do 18. hodiny (s obednou prestávkou) podľa cestovného poriadku.

Nástupište Korýtka na železničnej stanici v Ružomberku je na parkovisku vedľa pamätníka Korytnickej železnice. Stanica Zápalkáreň sa nachádza na Ul. Šoltésovej. Na tejto stanici sú počas leta zabezpečené služby pre cyklistov ako aj občerstvenie.

Cestovné lístky sa predávajú vo vlaku, pričom dospelí zaplatia za jednosmerný lístok 3 €, deti od 3 do 15 rokov, dôchodcovia a držitelia preukazu ŤZP pocestujú za 2 €. Držitelia Liptov Region Card si môžu uplatniť zľavu 50 % (platí pre dospelých). Deti do 3 rokov, bicykle, kočíky a zvieratá sa prepravujú bezplatne.

Zo stanice Zápalkáreň je možné pokračovať na bicykli po 21-kilometrovej cyklotrase vedenej po telese bývalej lesnej železnice až do kúpeľov Korytnica (resp. toho, čo z nich ešte zostalo).

Počas leta nebude chýbať ani tradičný program na stanici Zápalkáreň. Dňa 29. júna to bude Otvorenie sezóny s viacerými aktivitami pre deti. Premávku na trati zabezpečí historický motorový vozeň M 131 „Hurvínek“. Ďalšie podujatia budú organizátori zverejňovať na svojej FB stránke.

Viac informácií o Korytnickej železnici je možné nájsť na stránke OZ Korytnická železnica.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.