Počas letných víkendov bude opäť premávať cyklovláčik Korýtko (3.7. – 29.8.2021)

Vláčik prepravuje cyklistov k obľúbenej cyklotrase CykloKorytnička.

Aj v tomto roku bude počas všetkých prázdninových letných víkendov od 3. júla do 29. augusta 2021 premávať cyklovláčik Korýtko zo Železničnej stanice Ružomberok na stanicu Zápalkáreň pri výpadovke na Donovaly. Premávať bude v hodinovom intervale (s obednou prestávkou) podľa cestovného poriadku.

Nástupište Korýtka na železničnej stanici v Ružomberku je pri parkovisku vedľa pamätníka Korytnickej železnice. Stanica Zápalkáreň sa nachádza na Ul. Šoltésovej. Stanica Zápalkáreň tiež poskytuje služby pre cyklistov denne od 3. júla do konca letných prázdnin.

Doprava je zabezpečovaná motorovým vozňom radu 811 s kapacitou 48 miest na sedenie s prívesným nákladným vozňom upraveným na prepravu bicyklov a detských kočíkov. Cestovné lístky sa predávajú vo vlaku, pričom dospelí zaplatia 1 €, deti od 3 do 15 rokov, dôchodcovia, držitelia preukazu ŤZP/ŤZP-S a držitelia Liptov Region Card cestujú za polovičné cestovné. Deti do 3 rokov, bicykle, kočíky a zvieratá sa prepravujú bezplatne.

Vo vlaku platia aktuálne platné hygienické opatrenia v súvislosti s Covid-19.

Viac informácií o Korytnickej železnici je možné nájsť na stránke OZ Korytnická železnica.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.