Predĺženie prechodného obdobia bez pokút (do 14.3.2021)

Objednané čipové karty bude dopravca distribuovať až po 5. marci.

Z dôvodu posunutia termínu vydávania nových dopravných kariet bude predĺžené aj prechodné obdobie, počas ktorého nebudú udeľované pokuty za cestovanie linkami MHD bez platného cestovného lístka. Prechodné obdobie tak bude platiť aj vo februári. Pôvodne malo toto prechodné obdobie trvať len v mesiaci január, ale požiadať o vydanie dopravnej karty bude možné až od 1. feburára 2021.

Momentálne majú cestujúci k dispozícii len možnosť zakúpenia si predplatných cestovných lístkov na zaregistrovanú platobnú kartu cez internetový predaj na www.mhdrk.sk. Od 1. feburára je možné na uvedenej adrese zakúpiť si aj novú čipovú dopravnú kartu. Vydanie dopravnej karty je spoplatnené sumou 5 €. Predajné miesto nového dopravcu na Železničnej stanici by malo byť otvorené 8. februára 2021.

Aktualizácia: Pre obmedzenia spôsobené pandémiou bude dopravca vydávať objednané čipové karty až po 5. marci 2021. Z uvedeného dôvodu bude predĺžené obdobie na bezplatné využívanie MHD predbežne do polovice marca 2021. Rovnako je oneskorené otvorenie dopravnej kancelárie na Železničnej stanici, predpokladaný nový termín je v druhom marcovom týždni.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.