Čipové karty (do 31.12.2020)

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta typu EMcard sa dá zaobstarať v predajni ARRIVA Liorbus  na autobusovej stanici. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Navyše pri prestupe do 30 minút pokladňa vydá automaticky lístok s výraznou zľavou z cestovného. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča prímestského autobusu alebo v predajni ARRIVA na autobusovej stanici. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5 €. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 4 €. Ďalšie podmienky spojené s používaním čipovej karty stanovujú všeobecné obchodné podmienky.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni ARRIVA Liorbus na autobusovej stanici vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).


Študentské čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť dopravnú kartu. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť ARRIVA Liorbus, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje ARRIVA Liorbus, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), fotku s rozmermi 2,5 x 3 cm, vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.