Reply on: Vladimír #3597:
Tak to asi nic, oni ve Vilniusu brali v 90. letech kde co, nejen z Česko-Slovenska, ale třeba i z Eberswalde nebo Tallinnu, takže zřejmě někde přišli na stejný nápad o něco dřive, nezávisle na Prešovu. Nicméně vypadá to skoro stejně, když jsem tam byl před léty poprvé, podobnost s Prešovem mě dost zarazila. Ostatně, takhle to vypadá v reálu: http://ltek.comernet.pl/album/images/wilno44060.jpgA kromě toho mě už tehdy zarazila nápadná podoba s tím co jsi v téže době tvořil pro Pardubice. Ostatně, pokud to chcete vydět zblízka, vypadá to takhle: http://www.vilniustransport.lt/images/mrweb_1.gif
V létě se tam zase chystám, tak jsem zvědav, co tam bude nového- naposledy jsem v Litvě byl v létě 2003 a musím říct, že se mi tam líbí úplně stejně jako v Prešově (taky jsou si DP podobné jak vejce vejci, jen Vilnius je hodně větší a relativně trochu chudší), ostatně Tr9 z roku 1978 vypadá takhle: http://ltek.comernet.pl/album/images/wilno44709.jpg
Troufám si tvrdit, že takovou údržbu zvládnete jen v Prešově a ve Vilniusu, nikde jinde!
Vladimír
Re #3581 7111: Čo tu stále riešite? Ja, pete, Peter K a hádam aj ďalší dobre informovaní dali už dostatočne veľakrát jasne najavo, že žiadne rušenie MHD do obcí sa nechystá ani k 1.4. ani neskôr. Pokojne spite, 45-ka pôjde do Šariša aj zajtra, aj pozajtra, aj o mesiac...
Re #3582 SZKV: Trolejbusy odišli do Viľňusu vo viacerých vlnách - v rokoch 1993-95. Presnejšie dátumy vyradenia - viď katalóg vozidiel.
Re #3589 7111: Čo? Aká trolejbusová záloha? Prešov predsa nemá trolejbusové zálohy.