Reply on: Papyr #3481:
No jo, máš pravdu. Ale všimni si, že to co nabízí SA je absolutní maximum co je vůbec v autobuse možno poskytnout. A přitom tohle maximum je kvalitativně plně srovnatelné s kde jakým IC i u nás na východě. A i ti Maďaři, o nichž jsme se neshodli (i když uznávám, že s Dankó Pisty jsem byl taky dost rozpačitý- znám na MÁV lepší věci) nabízejí přesně to samé v ICR. Takže jediný problém tkví v ceně a to je ten problém- nemám nic proti základnímu jízdnému (v letecké dopravě a na západoevropských železnicích je vysoké taky), ovšem všechny východoevropské dráhy totálně zaspaly propagaci! Ono je sice pěkné, že existujou slevy typu CityStar, ovšem chtělo by je a) více propagovat, např. letáčky na nádražích a b) natlouct je do hlav ctěným dámám v mezinárodních pokladnách! Ne každý totiž přesně ví, co chce a jak se to vydává- a od toho by měly být ony dámy (leč nejsou...)
A silně mě irituje, že kvůli takovým v zásadě prkotinám si může přijít pan Jančura a dělat tvrdý byznys!
Je nejako ticho...
Papyr
Vlak je sice vlak, ale moznost sa poprechadzat, zafajcit a ist kedykolvek na WC sa SA snazi vynahradit stewardkou, filmami, casopismi, kavou zdarma, a hlavne - nemusim prestupovat. Vlak ma jeden az dva prestupy. Kysak uz poznam velmi dobre.
Ked budu do vlakov predavat listky poda flexibilnejsich cien (ako donedavna ZSSK na IC Bratislava-Kosice), tak sa s radostou do vlaku vratim, ani mne totiz bus velmi nevyhovuje. Ale na moju "kesen" je SA velmi slusnou alternativou.
Lenze zeleznice si este nevsimli, ze existuje aj autobusova a letecka doprava, a ze so svojim (zakladnym) cestovnym okolo 1000 Kc su dnes nepouzitelni. A druha vec, co si nevsimli, ze v Kysaku sa frekvencia do KE/PO nelame pomerom 99:1, ale cca 70:30.