Reply on: Dusan85 #5840:
To je Tvoj pohľad.... Ja keď si porovnám, kde bola nitrianska MAD v roku 2004 a kde je dnes, vidím veľmi veľmi silný rozdiel.Netreba všetko len kritizovať. Ja tiež netvrdím, že všetko je super a šlape ako hodinky, ale dokáže ma tak trochu zdravo škodoradostne potešiť, keď si už vo viacerých veciach môžem aj pri MHD v Žiline alebo Prešove povedať, že napriek dlhodobej minidotácii to máme my lepšie, resp. že nejaký ich problém by sa u nás nemohol stať.
Vladimír
1. Väčšina liniek chodí raz-dvakrát za hodinu, lebo tam raz-dvakrát za hodinu bohate autobus stačí. Hádam si nemyslíš, že pre Tvoje uspokojenie dám na Kynek alebo do Janíkoviec autobus každých 12 minút.
Ale to som už písal...
P.S. 1: Ako často chodia autobusy vo veľkosťou porovnateľných mestách? Radšej ani nepozeraj, lebo zistíš, že ešte menej.
2. Linka č. 2 je vyslovene študentská linka. Cez školský rok, keď sa tam nahrnie kvantum študentov, občas sa môže naplniť. Od 3. septembra pôjde v špičke 4-krát za hodinu, pričom v úseku Chrenová - Čermáň bude koordinovaná s L15 do pravidelného 10min. intervalu.
Ale to som už tiež písal...
3. Z eurofondov by sa na trolejbusovú dopravu nemohlo čerpať napríklad preto, lebo každá členská krajina EÚ si sama stanovuje rámce pre oblasti, pre ktoré sa bude z eurofondov čerpať. A vláda SR rozhodla, že u nás sa z eurofondov na cestnú verejnú dopravu čerpať nebude. To znamená, že nielen Nitra, ale žiadne iné mesto na Slovensku si za europrachy nepostaví ani kilometer novej trate, nekúpi ani jeden trolejbus ani jeden autobus. Lebo na takýto účel ich jednoducho nedostane! A teraz žasni...