Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Pls., fakt nikto nevie?
Pekny den. Dnes sa chystam na Tour de Nitrianska MHD a mam niekolko otazok:

Kde dnes kupim 24hod. listok? Da sa aj u vodica? Je tam potom priplatok?

Na akej linke dnes najdem SOR NB18?

Vopred dakujem
xx pekny sobotny den vam prajem aj vsetkym podobnym. neda mi reagovat na pekne prispevky,ako si dovoluju niektory vodic mad reagovat,chudacikovia.a Ale ani jedneho z vas nenapadlo že to neni ani tak z tych 50hahiernikou!jeden priklad,napr.poliklinika chrenova, klokočina ak ma vodič obslužit x,cestujucich tak nasledujuce zastavky z MESKANYM aj niekolko minut a čo biste povedali na tie pohlady cestujucich ktory kôli vam zmeškali trebars EXPRES nekde ale to vas už nezaujima ale ja idem urobyt dalši nakup pre potomka za 4, 50hal.mince s pozdravom, a ešte krajši den.
A ešte jeden postreh od OD Tresko - popoludní tam asi desať minút postával Šarkan a beznádejne vykrikoval "Klokočina, Klokočina". Potom sa dotrepaj aj druhý, aj tretí a tesne po odchode prvého aj štvrtý... Ale nikto sa k nim nehrnul...

A tie zvuky, čo sa im "linú" z motora... jednému dokonca chýba kus skla na dverách spolujazdca...
Reply on: LUK #5639:
Vanellus nemá čo v Krškanoch hladať ? ? ?
Reply on: mikeBoss #5638:
čo máš proti poctivému originálnemu trilexovému modrému Ikarusu? ? Náhodou... išiel som s ním tiež a je to fakt kúsok... sice hodný muzea, ale pssst... ?

Inak som tak pozoroval - dnes veľmi zaujímavá skladba vozového parku na L12... Ikarus v takej farbe, v hentakej farbe, 2xC744, C943, tuším aj B741... Na výpadovke ku strojárňam ich ešte dopĺňali aj Karosa LC735, B732 s prednou maskou "integrovanou" s prímestom ?, žltý Ikarus, SON NB18... Ešteže Vanellus krúžil na L7 ?

Fakt v NR je to zaujímavé...
Modry klbovy Ikarus cislo 32= totalna zufalost, dimy sa mu z vyfuku ako z komina som sa skoro zadusil v aute... do srotu...
Reply on: M #5636:
Inak celkom zaujímavé bude platenie europeniazmi u šoférov.
Nemali by sa aj na lístku uvádzať aj slovenská aj euro mena?
Reply on: Papyr #5635:
V hypermarkete pri pokladni ich zadávam ako 0,5Oh. Takže prepracovanie. ?
Reply on: M #5623:
Wow, to existuju aj polhalierniky??? Ja mam doma ako cennu relikviu ceskoslovensky jednohaliernik z 80. rokov, ale 0,5 h, to uz je sila :sD
Reply on: Valec #5633:
Bude tu dva týždne, takže môžeš prísť na ôsmy deň 😛
Reply on: Vladimír #5616:
Je mi ľúto, ale tretí raz v priebehu 7mich dní už asi neprídem. ?
Reply on: Vladimír #5624:
Dakujem velmo pekne za podrobnu a vycerpavajucu radu, konecne som vsetko pochopil ☺
Skratka staci rodny list, fotka, OP a peniaze. Dakujem

Apropo drobaky:
Ja vracam drobaky iba vtedy, ak mi ich sofer da, pravda, ak dovtedy nezabudnem na to, ktory sofer mi ch dal.

Patdesiat halierniky davam soferovi iba vo vynimocnych pripadoch, inak platim 2, 5, 10 sk.

Este raz dik. Pekny den ?
Reply on: M #5630:
Mne tiež drobáky nevadia, skôr naopak, zbieram ich na kávu do automatu. Šoférom asi vadí to, že to musia potom počítať ako Popoluška šošovicu ?
Reply on: Dušan #5627:
V jednom z nich pracujem a je to sranda.Stretávam sa najmä 2Osk vo väčšom množstve a potom dosť drobáky, niektorí sa spýtajú či môžu, ba dokonca pár krát som mal aj tak, že pani mala sáčik plný drobných, že či ich môže minúť....

Ale veď 0,50h sú peniaze, tak ako aj 1sk, či 2sk atď...Takže neviem, čo šoférom na tom vadí?
Reply on: Dušan #5627:
. . . Dobre . . .
Reply on: Dušan #5627:
onedlho budu eurohalierniky, tak potom si uz nepomozu 🙂
Reply on: bubboo #5626:
Ako som už písal, ja odporúčam každému vodičovi, ktorému vadia 50 halierniky, nech sa zamestná tam, kde bude robiť iba s 5000 korunáčkami. Alebo nech si ide vyskúšať robiť do pokladne v nejakom hyper či supermarkete, kde sa robia denne miliónové tržby a kde má pokladník papierových bankoviek 100 krát viac ako vodič 50 haliernikov a potom zistí, že o čom to je ?
Dovolím si k tejto téme-mám skúsenosť,že 50-tniky nosia najmä moji milovaní penzisti.Ono by nevadilo,ak by priniesli napr.kombináciu-1sk+2x0,50sk.Ale bežne to vyzerá takto-Penzista príde,strčí ti do ruky 4 kusy 50-tnikov a hodí jeden nemiestny úsmev.Povedzme,že dobre.Ale otočíš sa a na spoji späť,ide ten istý človek a platí ti znova v úplne rovnakom pomere.Tak toto už nie je celkom o.k.ja tiež nie som zberatel farebného železa,či vášnivý numizmatik.Je s tým vela roboty,ak to nevydávaš,ale potom dávaš do tržby,neuveritelne to zdržuje.Ja konkrétne ich veselo vydávam,ale maximálne v počte 2ks v jednom výdavku.Ozaj teraz ma tak napadlo,veď kedysi bývali vo vozidlách MHD také oznamčeky o tom,ako sa má platiť primeraným peňažným prostriedkom-čiže nie za 16-korunový lístok 200 korunáčkou apod. Nedalo by sa vydať nejaké usmernenie na platbu 50 haliernikmi?
Reply on: M #5623:
Dík, mne sa to nechcelo hladať ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.