stalo sa to v meste, ktoré si môže dovoliť voziť vo vozidlách defaultne vypnuté niektoré zariadenia a je to jav dlhodobý a dotyčné osoby tohto javu sproste zneužili a mysleli si, že sa im to prepečie...
Nie nemal záujem kúpiť si JCL. Zapípalo mu to trikrát a ostal vo vozidle. Tak ho vodič vykázal.
Apropo k zastávkam na znamenie: Na tohtoročnú Veĺkú noc som v Nitre šiel jednu jazdu autobusom a minimálne dvaja cestujúci mali problém dostať sa z vozidla. Čakali, že sa automaticky otvoria a oni nič. Tak poprosili šoféra aby im dodatočne otvoril predné dvere.
Citujem Tvoju vetu: "Škoda ze som videl premavat tento autobus aj inym smerom ako sú janíkovce. je to dlha cesta a na skratenie volnej chvile je fajn si popozerat na mobile ci tablete daco po nete."
Nechcem tu robiť gramatického žandára ale podľa mňa táto veta mala znieť takto: "Škoda že som NEVIDEL premávať tento autobus aj iným smerom, ako sú NAPRÍKLAD Janíkovce...."
Takže z tej Tvojej vety mi vyplynulo, že ti je lúto že ten autobus nepemáva výlučne na smere Janíkovce.
"stačí priložiť k označovaču čokoľvek veľkosti čipovej karty"
občas to vyjde, ale nesmieš to skúšať u zariadenia, ktoré je vypnuté... ako to raz skúsili mne... ? v konečnom dôsledku sa nepreviezli ani meter a radšej "dobrovoľne" vystúpili a šli pešo... ?
Ak dotyčný cestujúci nemal záujem si kúpiť jednorázový cestovný lístok (JCL), tak je to myslím OK. Ale určite obdivujem schopnosť vodiča registrovať pípania zo svojho miesta. Vo väčšine prípadov však pre uspokojenie oka takéhoto vodiča stačí priložiť k označovaču čokoľvek veľkosti čipovej karty ?
A len tak pre zaujímavosť uvediem historku, ktorú mi rozprával kolega. Cestujúci síce mal označenú čipovú kartu a teda zaplatené cestovné, ale dovolil si na okamih z autobusu vystúpiť a potom znovu nastúpiť, čím sa v očiach vodiča ťažko previnil a tento ho donútil zakúpiť si JCL, keďže druhý krát sa na rovnakom spoji cestovné zúčtovať prirodzene nedá ?
Ďalší zaujímavý príbeh sa odohral na L18 do Mlynáriec, kde v meste do autobusu nastúpili 3 rómovia aj s asi 8 ročným chlapcom. Nikto v autobuse okrem nich a mňa nebol. Na zastávke stál cca 5 minút, času skontrolovať cestovné lístky habadej. Dospelí však pri HM Tesco vystúpili a chlapec pokračoval ďalej, čím sa vo vodičovi prebudilo hrdinstvo a šiel si od neho na Rybárskej pýtať lístok, ktorý samozrejme nemal, tak ho vykázal. ?
Ja som bol svedkom, že vodič vykázal cestujúceho z vozidla, ktorému označovač zapípal tri krát, na znamenie toho, že na karte nem kredit.
fazy61:
Tak tebe je lúto, že ten autobus premáva aj na iných linkách? že cestujúci aj na iných smeroch nielen do Janíkoviec si môžu skrátiť dlhú chvíľu.
Ja to v žiadnom prípade neocením, tak ja nie som asi človek. ?
Pači sa my ze v autobuse č.2. čo chodí do dražoviec cez priemyselny park sa da pripojit na wi-fi.
škoda ze som videl premavat tento autobus aj inym smerom ako sú janíkovce. je to dlha cesta a na skratenie volnej chvile je fajn si popozerat na mobile ci tablete daco po nete.
super mohli by premavat viacej autobusov takychto. ludia by to len ocenili.
Pilgrim