EŠTE RAZ: hovorím , že vodič nespáchal tak veľký hriech a že cestujúci nie je bez viny za situácie, ktorú som popísal.
Vladimír, verím, že sa vám to podarí dotiahnuť do konca takého, aký si želáte, aby ste pri riešení problémov typu "tvrdenie proti tvrdeniu" mali v rukách konkrétne fakty.
Nechápem, prečo sa tu všetci rozčuľujete. Jednoducho to tak bude fungovať a hotovo. Ja osobne vôbec nevidím dôvod, prečo by sa malo cestujúcemu ťažiť vsať pár sekúnd skôr, stlačiť stopku a nachystať sa k dverám na výstup. Ja to tak robím aj teraz a dokážem s tým normálne fungovať. Vítam všetky kroky, ktoré budú viesť k zrýchleniu mestskej dopravy, lebo niekedy keď má linka zájsť na zástavku, na ktorej nikto nevystúpi/nenastúpi a potom čakať, kým autobus nejaký dobrodinec pustí, aby mohol vyjsť zo zástavky, tak to ušetrí aj dosť času. Čo som si ešte všimol, tak ako argument ZA sa na plagátoch uvádza aj to, že sa zvýši komfort cestovania z toho hľadiska, že sa nebudú často otvárať dvere, čiže v zime nebude unikať teplo a v lete zima ? Túto skutočnosť by si mohli uvedomiť podľa mňa vodiči aj dnes, lebo veľakrát sa mi stalo, že napríklad počas výmeny vodičov sú ponechané dvere niekoľko minút otvorené a do autobusa sneží fúka.
A preco by to vsetci cestujuci mali robit, preboha? Este raz: Vodic ma zastavit vzdy. To len ty tu z obete robis vinnika. Preco by mal preboha cestujuci ocakavat (predpokladat) ze vodic porusi predpis? Ved to je blbost, to je hodne nejakej ukrajinskej diery, nie civilizovanej krajiny (nie ze by som Slovensko povazoval za civilizovanu krajinu )
K termínu zavedenia zmeny to bude tvrdenie proti tvrdeniu. S dodávateľom informačného systému však máme rozdebatované zavedenie detekcie stlačenej STOP-ky palubným počítačom a jeho následné evidovanie v zázname jazdy. V prípade, že sa to dotiahne do konca, v budúcnosti budeme vedieť spätne zistiť, v akom časovom predstihu alebo koľko metrov pred zastávkou bola STOP-ka stlačená.
Vladimír, mám jednu otázku (čisto teoreticky): Povedzme, že nejakému cestujúcemu ujde informácia, že v Nitre od 16.2.2013 sú zastávky na znamenie. A dajme tomu že je zastávka, ku ktorej sa autobus blíži je prázdna, on stojí alenedá znamenie vodičovi o tom že chce vystúpiť. Vodič, keďže mu nesvieti stopka, tak zastávku prejde. Cestujúci sa preveze. Dá sťažnosť a vy sa ňou zaoberať budete. Cestujúci bude tvrdiť, že dal znamenie (taká bude svina), vodič bude tvrdiť, že znamenie mu nikto nedal. Čiže je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Dá sa na palubnom počítači zistiť či niekto v tom čase keď autobus uvedenou zastávkou prechádzal dal znamenie vodičovi, o tom že potrebuje zastaviť?
"ja sa na vystup spravidla pripravim vopred", ja sa správam tak isto. Prečo tak nemôžu robiť všetci cestujúci? Ale niekto musí byť hypochonder a chronický sťažovateľ. Je pravda, že ryba smrdí od hlavy.
Casnikovi presne povies ze chces pribor? Ze jedlo by si rad dostal na tanieri? A dalsie samozrejmosti?
Tam kde su zastavky stale je uplna samozrejmost ze vodic zastavit.. ja sa na vystup spravidla pripravim vopred, ale nie je to moja povinnost. Ani to nie je nic co by logicky odo mna malo byt ocakavane.
Vladimír, Sity má v jeho komentári pravdu. Ja síce nechcem na nikoho pindať ale vodič,aspoň kým niesu zatial zastávky na znamenie, je povinný zastaviť na každej zastávke a nie len tak prefičať okolo. Ja som asi pred cca 6-7 rokmi zažil jednu podobnú situáciu ohľadom už dnes neexistujúcej linky 28. Čakal som na zastávke na klokočine, autobus išiel a pre to že mu niekto zavadzal v ceste tak zabočil do lavého pruhu (áno, lavého) a prefičal zastávkou aj napriek tomu že ma tam videl. Keď som za ním prišiel pešo na Viničky tak tam stál a povedal mi na to tak drzú odpoveď že "ja som vás tam nevidel". Zastávky sú na to aby sa na nich zastavovalo a nie aby sa ignorovali (aspoň zatial sa to tak dá povedať kým niesu na znamenie)
Ale čo má dnešná situácia spoločného s pripravovanými zmenami? Opisované konanie vodiča L30 bolo jednoznačne v rozpore s predpismi tak pred 16. februári ako aj po ňom.
Mám obavu ako to bude fungovať viď. dnes na zastávke Braneckého stála L21 , Okolo prešla bez zastavenia L30, ako vedel vodič L30 ,že na zastávke nikto nečaká na L30 ? keď kvôli L21 vôbec nevidel či tam niekto stojí ?
A kuchárovi nejdem pomocť, ale čašníkovi formulujem presne svoje požiadavky. A nespolieham sa na to, že niekto vie čítať moje nevyslovené požiadavky ako zákazníka. A ak sa nedovtípi, tak ho budem sankcionovať. Howgh.
A ty, si mal dobre, seď len na zadku a vyvaľuj oči a čakaj čo ti kdo hodí. A ke´d ti nikto nič nehodí, tak sa sťažuj aký je ten svet zlý. Lebo: "Nemému decku ani vlastná mater nerozumie." Chcem sa mať dobre, ale o všetko nech sa stará štát.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.