keď to nechápeš, daj si slsp.sk do googeľu a hneď pochopíš ? a rád by som vedel, ktoré vozy v Nitre považuješ za tragače? myslím, že sa stačí pozrieť na vozový park takých 10-15 rokov dozadu, porovnať s dnešným stavom a každý hneď pochopí, že to je dosť veľký skok k lepšiemu..
Súhlasím, že súčasné vedenie mesta toho moc (nie len) pre verejnú dopravu nerobí. Ale nemyslím si, že by sme tu mali staré tragače. Až na pár kúskov máme podľa mňa celkom dobrý vozový park...
Kedy uz budu konecne tie elektrobusy ?Jazdia tu stare tragače a tie cestovne listky zastarale otras!!!!A autobusova stanica kde 3 roky stavaju 6 budok trapnych haaa!!!Mame neschopne vedenie mesta a nic sa tu nebuduje uz roky
by ma zaujímalo, či šoférovi toho auta ozaj naskočila zelená a nie náhodou oranžová, keď tak pridal ? každopádne článok by som zaradil do kategórie štvrtotriedny krčmový odpad, aký by sa hanbila publikovať aj nemenovaná tmavozelená politická strana.. dalo sa to napisat aj menej ofenzívne a škatuľkovo, prípadne radšej nepisat nič, keď si len niekto potrebuje vyventilovať svoju zlosť na iny národ na základe jedného menšieho incidentu..
Ďakujem za pomoc ? možno nie som úplne radový, ale stále nitriansky a stále teenager, presne ako to vystihol MacT... ale k podstatnému: kedy bude tá aplikácia, ktorá sa tu spomínala asi dva-tri týždne dozadu?
Mňa na dispečingu kedysi tiež staršia generácia telefonistov vycvičila. Odvtedy viem, ktoré linky stoja pri Píšovi, Králikovi aj Johaníkovi, viem, kde je Číneš, Podkova, Pleta aj Elitex, spojenie som vyhľadával z Nerudovej aj z Jašíkovej... Dobrá škola. Dnes už len tak hocičo nezaskočí, ale občas sa aspoň zasmejem. Minule ja nevinne, že "Arriva Nitra, dispečing" a na druhej strane sebaisto "Poprosím taxík pred Tri mŕtvoly" ? (pre nemiestnych: miestna krčma oproti špitálu).
"...ide o interpretáciu akým si to vysvetlí pospolitý ľud a cestujúca verejnosť... ...Nech je to akokoľvek, je to nelichotivá situácia do akého postavenia sa dostali aj samotní vodiči z Ukrajiny."
Moje osobné skúsenosti sú zatiaľ také, že ľudia na nich reagujú prevažne dobre. A pokiaľ sa náhodou stretnú s nejakými predsudkami, verím, že majú dostatočnú psychickú výbavu na to, aby sa dokázali nad ľudskú hlúposť povzniesť.
Tu nejde o to, čo si myslí Vladimír, či ja. Ako správne poznamenal Peterzm, ide o interpretáciu akým si to vysvetlí pospolitý ľud a cestujúca verejnosť. Jednou z tých môže byť nasledujúca vec (podotýkam, nereflektuje to môj názor, bude to dosť expresívne...):
"Prišli sem noví, negramotní otroci z Ukrajiny, ktorí nám ani nerozumejú."
Nech je to akokoľvek, je to nelichotivá situácia do akého postavenia sa dostali aj samotní vodiči z Ukrajiny. Aj keď, čo vnímam Ja, stavilo sa asi na istotu starších vodičov (čo som čítal články, tak každý má cez 40), takže asi toto nebude trváce riešenie.
Môj názor, je, ako vždy, aj s ohľadom na skúsenosti (nedávne, aj minulé) komplexnejší. Avšak tentokrát si ho už nechám pre seba, predsa len, už teraz mám asi zlý kárny posudok za všetky predošlé názory, činy, skutky. ? Na druhej strane, s odstupom celého času už rozumiem, prečo som po celý čas môjho šotoušenia asi od roku 2006 a aj potom s odstupom času môjho pasívneho záujmu (od 2012) nadobudol názor, že v tejto Nitre sa vždy dialo niečo zvláštne a byť v inom meste alma mater, tak je všetko fajn. Aj v príležitostiach pre šotoušov. Sa fakt nečudujem, že sa do toho tu mladí nehrnú a vlastne nenastúpila žiadna poriadna nová "generácia" fanúšikov.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.