Cyklobus počas letných víkendov prepojí Liptov a Vysoké Tatry (1.6. – 29.9.2024)

Medzi Liptovským Mikulášom a Štrbským Plesom bude opäť premávať cyklobus.

Počas tohtoročnej letnej sezóny bude na Liptove opäť premávať cyklobus. Cykloturisti sa s ním budú môcť odviezť až do Vysokých Tatier. Autobusy s cyklonosičom budú premávať na linke 505417 Liptovský Mikuláš - Lipt. Hrádok - Vavrišovo - Pribylina - Štrbské Pleso (prvý ranný pár spojov je určený iba pre cestujúcich bez bicykla).

Cyklobus bude premávať počas voľných dní od 1. júna do 29. septembra 2024 a jazdiť budú tri páry spojov umožňujúcich prepravu bicykla. Pre lepšiu prehľadnosť sme pripravili na stránkach imhd.sk aj zastávkový cestovný poriadok cyklobusových spojov. Na zastávkach uvedených v cestovnom poriadku bude možné naložiť/vyložiť bicykel. Okrem toho budú tieto spoje na trase zastavovať aj na ďalších zastávkach, avšak bez možnosti naloženia/vyloženia bicykla.

Na cyklobusových spojoch bude pre prepravu cestujúcich platiť štandardná prímestská tarifa Arriva Liorbus a za prepravu bicykla bude účtovaný poplatok 0,50 €. Držitelia zľavovej karty Liptov Region Card budú mať prepravu bicykla bezplatnú. Cestovné lístky je možné zakúpiť si u vodiča autobusu.

Kapacita cyklonosiča je 6 štandardných bicyklov, pričom na nosič je možné umiestniť bicykel s maximálnou váhou 20 kg a bežnými rozmermi kolies. Preprava bicykla vo vnútri autobusu nie je možná.

Pri výletoch s bicyklom je možné kombinovať prepravu cyklobusmi s prepravou v osobných regionálnych vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko. V okolí Liptovského Mikuláša je možné využiť vlaky na trati 180, na Štrbskom Plese sa dá prestúpiť na električku trate 183. Pre prepravu bicykla v osobných vlakoch (mimo Vysokých Tatier) je možné zakúpiť si napríklad SMS lístok za 2,50 € platný 24 hodín od doručenia zaslaním SMS správy na číslo 2255 so znakom X. Pre tatranské električky sa dá zakúpiť 24-hodinový lístok pre bicykel za 2,50 € zaslaním SMS správy na číslo 2233 so znakom X.

Prehľad cyklotrás v regióne Liptov je možné nájsť napríklad na stránkach VisitLiptov.sk, cyklotrasy vo Vysokých Tatrách na stránke Regiontatry.sk.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.