Skibusy do Jasnej v sezóne 2021/2022 (27.12.2021 - 13.3.2022)

V Demänovskej doline premáva aj elektrobus pre ubytovaných hostí.

Počas zimnej sezóny 2021/2022 už tradične premáva niekoľko liniek skibusov z Liptovského Mikuláša a okolia do lyžiarskeho strediska Jasná v Nízkych Tatrách. Premávka prvých liniek začala 27. decembra, pričom hlavná sezóna premávky potrvá do 13. marca 2020.

Okrem skibusov bude pre hostí ubytovaných v Demänovskej Doline počas zimy premávať špeciálny elektrobus z lokality Rybníky k hotelu Grand Jasná. "Na tejto trase odvezie lyžiarov a turistov štyrikrát v priebehu predpoludnia a rovnako štyri jazdy absolvuje aj popoludní. Ak sa elektrobus v ostrej prevádzke osvedčí, mal by sa stať pilierom ekologickej dopravy v jednej z najkrajších a najobľúbenejších slovenských dolín," uvádza Oblastná organizácia cestovného ruchu Liptov. Na linku je nasadený malý 8-metrový elektrobus Modulo C68E.

Linka A - červená

Premáva zo zastávky Demänová, rázcestie do strediska Jasná. Vybrané spoje pôjdu už zo železničnej stanice Liptovský Mikuláš a pôjdu aj cez Bodice a Pavčinu Lehotu podľa cestovného poriadku.

Linka B - modrá

Premáva medzi Liptovským Trnovcom, Tatralandiou (AquaPark a Holiday Village), Liptovským Mikulášom a strediskom Jasná podľa cestovného poriadku.

Linka C - žltá

Premáva z Jánskej doliny v Liptovskom Jáne do lyžiarskeho strediska Jasná podľa cestovného poriadku.

Linka D - zelená

Premávať bude z kúpeľov Lúčky cez Liptovskú Teplú a Bešeňovú do lyžiarskeho strediska Jasná podľa cestovného poriadku.

Premávka bude zabezpečovaná denne jedným párom spojov v termínoch 2. - 9. januára a 4. februára - 13. marca 2022.

Kyvadlová doprava - Shuttle bus

Premávať bude denne podľa potreby medzi záchytným parkoviskom P5 v Demänovskej doline a strediskom Jasná (Lúčky - parkovisko P4).

Ďalšie informácie

Všetky linky budú premávať cez záchytné parkovisko P5 na vstupe do Demänovskej doliny.

Skibusy budú premávať zdarma pre majiteľov skipasov a držiteľov regionálnej karty Liptov Region Card, ktorú je možné získať pri ubytovaní v regióne Liptova, alebo si ju zakúpiť v informačných kanceláriách.

Odchody jednotlivých liniek skibusov sa môžu počas sezóny zmeniť. V prípade zatvorenia strediska nebudú skibusy premávať. Aktuálne informácie o prevádzke skibusov bude možné zistiť telefonicky na dispečingu skibusov +421 904 751 700.

Na prevádzku skibusov prispieva Ministerstvo dopravy a výstavby SR sumou vo výške presahujúcej 160 000 €.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.