Cyklobusom do okolia Liptovského Mikuláša (5.6. - 26.9.2021)

V letnej sezóne bude Arriva Liorbus prevádzkovať niekoľko cyklobusových spojov.

Aj počas tohtoročnej letnej sezóny bude možné cestovať do okolia Liptovského Mikuláša aj špeciálnymi cyklobusovými spojmi. Vďaka spolupráci dopravcu Arriva Liorbus a Žilinského samosprávneho kraja budú vybrané spoje na regionálnych autobusových linkách zabezpečované vozidlom prispôsobeným na prepravu bicyklov.

V termíne od 5. júna do 26. septembra 2021 budú cyklobusové spoje premávať počas voľných dní a cez letné prázdniny od 1. júla do 31. augusta 2021 budú cyklobusy premávať aj počas pracovných dní.

Autobusy upravené na prepravu bicyklov budú zaradené na prímestských autobusových linkách Liptovský Mikuláš - Liptovský Ján (505415), Liptovský Hrádok - Východná (505437) a Liptovský Mikuláš - Východná (505438). Pre lepšiu prehľadnosť sme pripravili na stránkach imhd.sk aj zastávkový cestovný poriadok cyklobusových spojov. Na zastávkach uvedených v cestovnom poriadku bude možné naložiť/vyložiť bicykel. Okrem toho budú tieto spoje na trase zastavovať aj na ďalších zastávkach, avšak bez možnosti naloženia/vyloženia bicykla.

Na cyklobusových spojoch bude pre prepravu cestujúcich platiť štandardná prímestská tarifa Arriva Liorbus a za prepravu bicykla bude účtovaný poplatok 0,50 €. Kapacita cyklonosiča je 6 bicyklov, pričom na nosič je možné umiestniť bicykel s maximálnou váhou 20 kg a bežnými rozmermi kolies. Pri preprave elektrobicykla dopravca odporúča demontovať batériu pred jeho zavesením na nosič.

Pri výletoch s bicyklom je možné kombinovať prepravu cyklobusmi s prepravou v osobných regionálnych vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko. V okolí Liptovského Mikuláša je možné využiť vlaky na trati 180. Pre prepravu bicykla v osobných vlakoch je možné zakúpiť si napríklad SMS lístok v cene 1,50 € platný 2 hodiny od doručenia zaslaním SMS správy na číslo 2255 s textom X.

Dostupné cyklotrasy v regióne Liptov je možné nájsť napríklad na stránkach VisitLiptov.sk.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.