Zavedenie predplatných cestovných lístkov v MHD (od 1.2.2021)

Upravuje sa aj prestup s elektronickým jednorazovým lístkom - do 30 minút bude prestup bezplatný.

Od 1. februára 2021 vstupuje do platnosti nová Tarifa MHD v Liptovskom Mikuláši, ktorá zavádza k doterajším jednorazovým cestovným lístkom aj dlhodobejšie predplatné cestovné lístky (PCL). S predplatným lístkom môže cestujúci neobmedzene cestovať linkami MHD počas doby jeho platnosti. K dispozícii budú PCL na 5, 14 a 30 dní. Predávať sa budú na čipové karty dopravcu. Ceny a typy PCL sú uvedené v nasledujúcej tabuľke:

Typ PCL / Platnosť 5 dní 14 dní 30 dní
Základný (osoby staršie ako 15 r.) 4,00 € 11,50 € 24,60 €
Zľavnený (deti, žiaci a študenti < 26 r., držitelia preukazov ŤZP/ŤZP-S) 2,25 € 6,50 € 14,00 €
Senior (občania nad 65 r. s trvalým pobytom v SR) 1,00 € 2,50 € 5,60 €

Cestujúci si môže zakúpiť PCL od požadovaného dátumu začiatku platnosti na predajnom mieste dopravcu Arriva Liorbus, alebo prostredníctvom internetového predaja/aplikácie ubian. Predĺžiť platnosť PCL bude možné aj u vodiča v autobuse (v tomto prípade však môže byť nový PCL len s rovnakou časovou platnosťou ako predchádzajúci).

Predplatné cestovné lístky ponúkajú lacnejšie cestovanie oproti jednorazovým cestovným lístkom. V prípade základného PCL je cena cestovania na 1 deň 0,80 - 0,82 €, takže cestujúcemu sa PCL oplatí zakúpiť už v prípade, ak denne realizuje aspoň jednu obojsmernú cestu MHD.

Okrem zavedenia PCL nová tarifa upravuje aj podmienky prestupu s jednorazovým cestovným lístkom zakúpeným dopravnou kartou. Po novom bude môcť cestujúci s takýmto lístkom prestúpiť do 30 minút od jeho zakúpenia bezplatne, t.j. pri druhej jazde bude cestujúcemu vydaný lístok s nulovou hodnotou.

Zvyšuje sa tiež úhrada za nezaplatenie dovozného z päťnásobku na desaťnásobok príslušného dovozného (t.j. 3 € resp. 5 €).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Vlaran #5:
Aké ubytovanie/služby máš na mysli?
Reakcia na: URBINO #7:
Presov 1. pasmo 16,60 €
V Žiline dokonca 30 dňový stojí 20€.
Reakcia na: Vlaran #5:
Akurát tá ponuka spojov sa trochu líši. 🙃
Čomu sa čuduješ, keď môžu byť v Liptove rovnako drahé ubytovania a služby ako v BA (ak nie drahšie), tak prečo nie aj MHD 🙂
30-dňový lístok v LM 24,60 EUR; rovnaký lístok v BA 26,90... 😃
Myšlienku 30 dňového PCL u nás poňali inak a vyslovene sa oplatí tomu, kto chodí denne počas tých 30 dní, prípadne cestuje počas tých dní viackrát. Ja zdieľam Váš názor.
Ja by som v tom prípade využíval od Po - Pia 5 dňový a môžem cestovať neobmedzene.
Reakcia na: TomoSK #1:
Ja som teda spočítal úsporu na 7,- EUR (40 x 0,44 = 17,60 vs. 24,60) ale aj tak je to absurdné.
Tá cena predplatných lístkov je tak neatraktívna, že ak niekto absolvuje jednu obojsmernú cestu každý pracovný deň, pri základnom cestovnom ušetrí skoro 10 € tým, že si bude platiť jednorazové cestovné. Cena PCL skoro na rovnakej úrovni, ako v Košiciach či Bratislave. Akosi sa to zrejme minie účinku... 😃