V mikulášskej MHD sa testuje elektrobus SOR EBN 8.5

Zapožičané vozidlo by malo v Mikuláši premávať do konca roka.

Dopravca Arriva Liorbus testuje na linkách MHD v Liptovskom Mikuláši elektrobus SOR EBN 8.5, ktorý má zapožičaný od výrobcu. Cieľom testovania je overiť vhodnosť elektrického autobusu v podmienkach miestnej MHD. Vzhľadom na nižšiu prepravnú kapacitu a s ohľadom na výdrž batérií je tento elektrický midibus nasadzovaný na kratšie a menej vyťažené linky.

Skúšobná premávka by mala trvať predbežne do konca tohto roka. V prípade, ak bude možnosť čerpania eurofondov na nákup takýchto vozidiel, mesto nevylučuje obnovu vozidiel MHD aj vozidlami s elektrickým pohonom. „Pri zazmluvnení dopravcu sme počítali aj s týmto budúcim rozvojom a súčasné nové autobusy vieme kedykoľvek vymeniť za iné, napríklad elektrické bez toho, aby sme boli nejakým spôsobom sankcionovaní," uviedol Gabriel Lengyel z mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Testovaný elektrobus bol v priebehu októbra 2020 nasadený aj na náhradnej doprave za pozemnú lanovku na Hrebienok vo Vysokých Tatrách, ktorú zabezpečovala Arriva Liorbus.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.