MHD v Liptovskom Mikuláši má 8 nových autobusov

V pondelok 10. júna 2019 odovzdal dopravca Arriva Liorbus do užívania mestu Liptovský Mikuláš osem nových low-entry autobusov SOR BN 9.5. Nové autobusy s kapacitou do 70 cestujúcich v dvojdverovom prevedení sú vybavené naftovým motorom spĺňajúcim emisnú normu Euro 6, celovozidlovou klimatizáciou, výklopnou plošinou pre vozíky a kočíky pri druhých dverách, wi-fi pripojením k internetu pre cestujúcich, informačným systémom firmy Bustec.

Vstup do autobusov je oveľa jednoduchší. Majú bezbariérovú rampu pre vozičkárov a mamičky s deťmi. Všetky autobusy sú klimatizované a vybavené modernými technológiami pre informovanosť cestujúcich. Budú mať zadarmo wifi prístup a úplne iný štandard kvality, než aký sme doteraz ponúkali. Staršie autobusy z vozového parku pomaly vyradíme,“ uviedol László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Slovensko.

Autobusy budú do skúšobnej prevádzky zaradené od 15. júna. Skúšobná prevádzka potrvá do začiatku nového školského roka. V rámci tejto skúšobnej prevádzky by mali autobusy premávať na menej vyťažených spojoch do každej mestskej časti. Keďže ide o doteraz najmenšie autobusy, ktoré budú v premávať v mikulášskej MHD, cieľom skúšobnej prevádzky je otestovať prepravnú kapacitu, spotrebu nafty, technické vybavenie vozidiel a v neposlednom rade aj spokojnosť cestujúcich.

Po ukončení testovacej prevádzky budeme reagovať na zistené skutočnosti a prípadné pripomienky zo strany cestujúcich. Momentálne bude v prevádzke osem vozidiel, v ďalšom období pribudnú ďalšie tri autobusy väčšej kapacity. Vynovený vozový park by mal byť úplný od 1. októbra tohto roka. Dokopy tak pribudne spolu 11 nových autobusov. Cestovné sa nemení a ostáva v pôvodnej výške,“ priblížil Gabriel Lengyel z liptovskomikulášskej radnice.

Zároveň chceme od septembra zaviesť taktovú dopravu z najväčšieho sídliska Podbreziny do mesta. Na tejto trase počítame aj s bus pruhom, ktorý umožní voľnejší pohyb autobusov cez mesto,“ doplnil primátor mesta Ján Blcháč.


10.6.2019
-TS Mesto Liptovský Mikuláš, mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Vlaran28.6.2019 21:10 #4 Re:
Reakcia na #3 od Petto:
Na to Ti, žiaľ, neviem odpovedať a tak skoro ani nebudem vedieť. No podľa požiadaviek mesta by to mali byť minimálne NB12. Uvidíme.
Petto27.6.2019 11:00 #3 Re:
Reakcia na #2 od Vlaran:
VIeme aspon co sa doda ? NB12 alebo NS12 ci nebodaj BN12 ? 🙂
Vlaran11.6.2019 16:42 #2 Re:
Reakcia na #1 od Petto:
Ano, tie vacsie, ak sa to podari, budu urcene predovsetkym na Podbreziny a pocas pracovnych dni(zatial budu jazdit 3 nb12, co doteraz). Co sa tyka zmeny Cp na taktove, mozno nejake zmeny, avsak zatial len v ramci posunu sucasnych spojov, nastanu pravdepodobne od septembra. Vsetko je v stadiu riesenia a dohody prepravcu a dopravcu. Samozrejme, ze sa budu na Podbrezinach objavovat aj BN 9.5. Nasadene budu aj na vsetky ostatne turnusy, takze aj na 3ku.
Petto11.6.2019 12:50 #1 Re:
Tie 3 vacsie autobusy maju pokryt tu taktovu na Podbreziny ? Tam bude aky interval nevie niekto ?
A tento midibus ma jazdit aj na Ilanovo/Plostin ? na 3-4 ?