MHD v Liptovskom Mikuláši má 8 nových autobusov

V pondelok 10. júna 2019 odovzdal dopravca Arriva Liorbus do užívania mestu Liptovský Mikuláš osem nových low-entry autobusov SOR BN 9.5. Nové autobusy s kapacitou do 70 cestujúcich v dvojdverovom prevedení sú vybavené naftovým motorom spĺňajúcim emisnú normu Euro 6, celovozidlovou klimatizáciou, výklopnou plošinou pre vozíky a kočíky pri druhých dverách, wi-fi pripojením k internetu pre cestujúcich, informačným systémom firmy Bustec.

Vstup do autobusov je oveľa jednoduchší. Majú bezbariérovú rampu pre vozičkárov a mamičky s deťmi. Všetky autobusy sú klimatizované a vybavené modernými technológiami pre informovanosť cestujúcich. Budú mať zadarmo wifi prístup a úplne iný štandard kvality, než aký sme doteraz ponúkali. Staršie autobusy z vozového parku pomaly vyradíme,“ uviedol László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Slovensko.

Autobusy budú do skúšobnej prevádzky zaradené od 15. júna. Skúšobná prevádzka potrvá do začiatku nového školského roka. V rámci tejto skúšobnej prevádzky by mali autobusy premávať na menej vyťažených spojoch do každej mestskej časti. Keďže ide o doteraz najmenšie autobusy, ktoré budú v premávať v mikulášskej MHD, cieľom skúšobnej prevádzky je otestovať prepravnú kapacitu, spotrebu nafty, technické vybavenie vozidiel a v neposlednom rade aj spokojnosť cestujúcich.

Po ukončení testovacej prevádzky budeme reagovať na zistené skutočnosti a prípadné pripomienky zo strany cestujúcich. Momentálne bude v prevádzke osem vozidiel, v ďalšom období pribudnú ďalšie tri autobusy väčšej kapacity. Vynovený vozový park by mal byť úplný od 1. októbra tohto roka. Dokopy tak pribudne spolu 11 nových autobusov. Cestovné sa nemení a ostáva v pôvodnej výške,“ priblížil Gabriel Lengyel z liptovskomikulášskej radnice.

Zároveň chceme od septembra zaviesť taktovú dopravu z najväčšieho sídliska Podbreziny do mesta. Na tejto trase počítame aj s bus pruhom, ktorý umožní voľnejší pohyb autobusov cez mesto,“ doplnil primátor mesta Ján Blcháč.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Petto #3:
Na to Ti, žiaľ, neviem odpovedať a tak skoro ani nebudem vedieť. No podľa požiadaviek mesta by to mali byť minimálne NB12. Uvidíme.
Reakcia na: Vlaran #2:
VIeme aspon co sa doda ? NB12 alebo NS12 ci nebodaj BN12 ? 🙂
Reakcia na: Petto #1:
Ano, tie vacsie, ak sa to podari, budu urcene predovsetkym na Podbreziny a pocas pracovnych dni(zatial budu jazdit 3 nb12, co doteraz). Co sa tyka zmeny Cp na taktove, mozno nejake zmeny, avsak zatial len v ramci posunu sucasnych spojov, nastanu pravdepodobne od septembra. Vsetko je v stadiu riesenia a dohody prepravcu a dopravcu. Samozrejme, ze sa budu na Podbrezinach objavovat aj BN 9.5. Nasadene budu aj na vsetky ostatne turnusy, takze aj na 3ku.
Tie 3 vacsie autobusy maju pokryt tu taktovu na Podbreziny ? Tam bude aky interval nevie niekto ?
A tento midibus ma jazdit aj na Ilanovo/Plostin ? na 3-4 ?