Vehicles › Tram › ČKD Tatra KT8

Tatra - ČKD KT8D5 #500
Tatra - ČKD KT8D5 #500
Tatra - ČKD KT8D5 #530
Tatra - ČKD KT8D5 #530
Tatra - ČKD KT8D5 #525 in „Strausberg“ livery
Tatra - ČKD KT8D5 #525 in „Strausberg“ livery
Tatra - ČKD KT8D5 #500
Tatra - ČKD KT8D5 #500
Tatra - ČKD KT8D5 #523
Tatra - ČKD KT8D5 #523
Tatra - ČKD KT8D5.RN2 #517
Tatra - ČKD KT8D5.RN2 #517
Tatra - ČKD KT8D5 #538
Tatra - ČKD KT8D5 #538
KT8D5.RN2PK
KT8D5.RN2PK

Fleet List

Batch Type Fleet Numbers Manufactured Into Service Withdrawn Quantity
1. KT8D5 500 – 501 1986 1986 — 2
2. KT8D5 502 – 511 1989 1989 from 1992 10
3. KT8D5 512 – 535 1990 1990 from 1992 24
4. KT8D5 536 – 539 1991 1991 from 1992 4
Total 1986 – 1991   40

Technical Data

Length 30300 mm
Length over couplers 31240 mm
31340 mm (spriahadlá pražského typu)
Width 2480 mm
Height 3550 mm
3456 mm (KT8D5.RN2PK)
Height of floor 900 mm
350 mm (KT8D5.RN2/RN2PK - stredný nízkopodlažný článok)
Wheelbase 7500 mm (medzi všetkými podvozkami)
Doors 10
Number of seats 54 + 2 (KT8D5)
56 + 2 (KT8D5.RN2)
58 + 2 (KT8D5.RN2PK)
Number of standing places 177 (5 osôb/m2, KT8D5)
283 (8 osôb/m2, KT8D5)
171 (5 osôb/m2, KT8D5.RN2)
274 (8 osôb/m2, KT8D5.RN2)
153 (5 osôb/m2, KT8D5.RN2PK)
245 (8 osôb/m2, KT8D5.RN2PK)
Design load 231 + 2 (5 osôb/m2, KT8D5)
337 + 2 (8 osôb/m2, KT8D5)
227 + 2 (5 osôb/m2, KT8D5.RN2)
332 + 2 (8 osôb/m2, KT8D5.RN2)
211 + 2 (5 osôb/m2, KT8D5.RN2PK)
303 + 2 (8 osôb/m2, KT8D5.RN2PK)
Weight of unloaded vehicle 38000 kg (KT8D5)
38500 kg (KT8D5.RN2)
43000 kg (KT8D5.RN2PK)
Gross vehicle weight 61550 kg (KT8D5)
60620 kg (KT8D5.RN2)
64280 kg (KT8D5.RN2PK)
Motor control ČKD TV3, pulzná regulácia s tyristormi (KT8D5, KT8D5.RN2)

TV Progress, trakčné meniče CDC 135P, pulzná regulácia s IGBT tranzistormi a digitálnym mikroprocesorovým regulátorom (KT8D5.RN2PK)
Engine TE 023, jednosmerný, sériový, štvorpólový, s vlastným vzduchovým chladením, 300 V DC, 180 A
Continuous power output 45 kW
Number of motors 8
Total power output 360 kW
Maximum speed 65 km/h
Air conditioner 10x Konvekta GS20E (KT8D5.RN2PK)
Cooling capacity 8x 4,3 kW (priestor pre cestujúcich)
4,3 kW (kabína vodiča)

Photos

Vehicle catalogue

500 501

502 503 504 505 506 507 508 509 510 511

512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535

536 551 538 539

Legend and statistics

500vehicle in service: 19 (47.5 %)
500vehicle ot of service: 16 (40 %)
502withdrawn vehicle: 21 (52.5 %)
Vehicle can be assigned to multiple categories, only the most important category is colored.

Renumbered Fleet Numbers

1.2.
537 551 

Comments

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Hlinik #62:
to je 530
V jednom z propagačných videí k DOD z augusta sa objavil záber na zrejme nízku KT8 v lakovni. Znamená to, že sa na nich predsa len pracuje?
Reply on: raz3515 #60:
Na 531 nikto nedal "červenú pečiatku." Staré nízke boli v zásade administratívne odsúdené na GO alebo šrot, čo viem. Iba 509 a 531 (alebo 521) sa to netýka.
Reply on: Matejo #59:
KT8D5 vysokopodlazne vsetky pojdu do krnova na prerabky to je jasne, ale preco nemozu spravit GO pre KT8D5.RN2? Neoplati sa to ohladom na ich stav? Co viem (opravte ma ak sa mylim) tak opravu stupna GO sa da spravit aj u nas. Akoze by sme mohli mat tolko vozov a nebol by problem dodatocne zvysit vykony aspon na elektrickovej doprave + zalohy. A si spomenul 531, ta nema tolko km najazdenych? Preco ju teda nie je vidno v premavke, tiez je v zlom stave?
Reply on: Motolik Doprava #58:
Tie vozy majú do prehliadok voľné nanajvýš stovky kilometrov. A vlastne všetko je odpísané na opravu stupňa GO, ako KT8D5, tak i KT8D5R.N2, s výnimkou 523, ktorá má kilometre, a 509 a 531?🤔
Co 538, když pár krát vyjela na technologickou jízdu minulý měsíc? Jak je na tom?
Reply on: DanielMajernik #56:
A ktoré? Veď všetky sú v takom stave, že by do premávky ani nemohli.

DanielMajernik

Reply on: BrankoDPMKbusFan #55:
ale to bude trvat dost dlho, cize podla mna by sa oplatilo niektore poslať do premavky aj pred prerabkou

BrankoDPMKbusFan

Reply on: DanielMajernik #53:
Tie by sa mali postupne prerábať na typ KT8D5.RN2PK.

DanielMajernik

tu vidno kde v USS su T6 a KT8
mapa je z roku 2022

DanielMajernik

Reply on: martinko.ber #52:
a co vysokopodlazne?
Tie ostatné nízkopodlažné sú v zlom technickom stave. Možno ich aj vyradia, ale tomu si niesom istý.

DanielMajernik

Reply on: Drew5 #49:
ale zaujimalo by ma preco nejazdia aj tie
Reply on: Drew5 #49:
Pardon, som sa pomýlil
Reply on: Samuel3916 #48:
Daniel sa pytal na nizkopodlazne. 523 nie je nizkopodlazna.
Reply on: DanielMajernik #45:
Môžes ich vidieť: 523 na R4
509: 6/1
Reply on: BusakErik2 #46:
Vsak to neni KT8D5.RN2 😃😃😃
Reply on: DanielMajernik #45:
Jazdí aj #523.

DanielMajernik

preco ziadne KT8D5.RN2 okrem #509 nejazdia?
Ktoré vozidlá sú stále zaparkované v Nippon Steel?