K Nižnej Myšli viem povedať len toľko, okolo 16:00 som videl pri Magistráte 4 autobusy prevažne Karosy B932.Na paneloch mali že "vyhradená preprava" a vzadu že "28", takže neviem, či to chodilo ako posila alebo čo, no chodilo to cez alejovú, spolu s 9tkou.
Vraj do Nižnej Myšle sa nedá dostať ani vlakom, v Krásnej sa prepadli koľajnice. Neviem či tomu zdroju môžem 100 % veriť, ak niekto niečo viete, napíšte ?
Možno to tu nepatrí, ale hornád je momentále tak vysoko ako bol 30.7.2004. Je to poznačené čiarou a veľkým dátumom na jednom z pilierov mostu pri Bosákovej, voda dosahuje presne tú čiaru ?
tak to bolo zaplavené aj pri poslednej veľkej povodni, ktorú spomínal tbus - teda asi rok 2004, nepamätám si presne. Dokonca vtedy bolo pod vodou aj pole južne od komunikácie spájajúcej Čaňu a Ždaňu, ktoré je nižšie položené než to severne od cesty.
No a ani sa netreba čudovať, že chatky mali zatopené až strechy, keď si ich postavili ľudia priamo v koryte. Tie sú čiastočne zaplavené (spodnou vodou) každý rok bez ohľadu na povodne.