Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: 5 #38510:
K tomu programu kade, ha? chýba bocian Kristián. ?

Re #38511 tbus:
"- mesto rodiny - rodinkárstvo kde sa len dá" - to tu už máme aj bez tejto prority.
"- mesto inovatívneho podnikania - zadlžovanie, úvery" - zabudol si dodať, že takto budeme kryť neschopákov vo vedení mestských firiem.
"- zdravé, environmentálne mesto - CNG busy, bezplatne parkovanie" - ekológia je drahý špás.

Ale však teľo vytrimeme. ?
Reply on: 5 #38510:
ja som to pochopil celkom presne
- mesto kultúry, - EHMK
- mesto rodiny - rodinkárstvo kde sa en dá
- mesto inovatívneho podnikania - zadlžovanie, úvery
- zdravé, environmentálne mesto - CNG busy, bezplatne parkovanie
Reply on: 5 #38505:
Tak som našiel tie 4 priority mesta. Košice ako:
- mesto kultúry,
- mesto rodiny,
- mesto inovatívneho podnikania,
- zdravé, environmentálne mesto.
Akoby som program KDH čítal. Posledný bod v kontexte bezplatného parkovania a slabej MHD pôsobí dosť komicky.
Reply on: Aerith #38507:
Cosiiii my sme EHMK my na na take somarinky jak MHD cas nemame ? ?
Reply on: 5 #38505:
Istotne spĺňal všetky kvalifikačné predpoklady na túto funkciu. ?
Dnes sa Knapík nechal počuť, že EHMK patrí medzi 4 priority mesta. Aké sú tie zvyšné 3???
(o čom bolo celé EHMK sa dočítate tu, azda netreba komentovať, iba sa pobľuť:
http://www.sme.sk/c/4099032/kolarcik-bude-riaditelom-kosickeho-magistratu.html )
Reply on: Isidor #38503:
tych znaciek "Daj prednost v jazde elektricke" je tam "len" 5 (slovom päť!), co stlp to znacka, dve dokonca v zltom reflexnom oramovani. Takze uz len toto o dacom svedci ?
Reply on: Valec #38498:
jáj, jasne, prednosť električky....v praxi:
http://www.postimage.org/image.php?v=PqgOQ60
(foto zo včera ráno; dávam do pozornosti dopravnú značku v popredí, krátko predtým ešte v pozadí ?)
Chcelo by to anketu medzi stálymi vodičmi L4 ?

Inak mi tak napadá, že zastavovať električky budú musieť tak či tak (bo indukčné slučky sú príliš blízko ku križovatke), čiže aj tie ktoré by bez CSS prešli plynulo... ono najhorším následkom neriadeného výjazdu z obratiska je 1-2 minúty meškania, ale následkov súčasného vjazdu som videl (a aj zažil) viac než dosť...
Posledná (pesimistická :D) vízia: gumokol idúci súbežne s električkou, ktorá bliká na odbočenie, gumokol vidí 150 m pred sebou zelené svetlo na semafore, a teraz hádanka - skôr spomalí, aby dal prednosť el., alebo ešte pridá? 🙂
Reply on: Irisb #38501:
?
Reply on: Dispecer #38499:
uz sa vie ? ?....chaoticky a samozrejme s vynechanymi spojmi....a naslednym tyzdnovym vyplakavaním a ospravedlnovaním sa DPMK v mediach ako to nezvladli pre nedostatok vodicov ? ? ?
Reply on: Dispecer #38499:
Ta asi ako každý rok... ? 2ka nič, 3ka po strojár, zvyšok po amfik, autobusy a trolíky na dve vetvy... ?
Už sa vie, ako bude jazdiť MHD o (vlastne už) necelý týždeň počas MMM (5.10.2008)? ?
Reply on: Isidor #38472:
Objednané bolo len riadenie výjazdu z obratiska a príslušného priechodu pre chodcov. Naviac, načo by mal byť riadený vjazd do obratiska keď tam má električka prednosť podľa Vyhlášky? Ale je pravda, že ak by bola CSS riadená celá križovatka Južná trieda x Gavlovičova, tak žiaden výjazd z obratiska riadiť netreba.
Reply on: Yogi616 #38496:
Neboj sa, sólo voz na trhané určite nepôjde... ? ?
Reply on: RDZ 50 #38495:
jasne...500 ? ...dufam ze jak vyjde 616 po VP ta ju nehodia na trhane....myslim ze pojde na trhane abo dakomu na 4ky.... ?
Reply on: Yogi616 #38494:
Teraz sa môžeš naplno venovať 500vke ❗ ? ?
Od októbra už sú vodiči 9 a 4 rozdelený na 9karov a 4karov. Čiže už aj posledným službám, kde vodič mal zahrnuté ako jeho linky 2 linky (9 a 4),je koniec. Vodiči budú mať tak pridelený už iba jeden voz.

Bude mi chýbať 616. ? ?
Reply on: VLI #38492:
Koho už len zaujímajú Záhoráci! ? Radšej niečo poučné z histórie...?

Dnes je tomu 118 rokov (28/09/1890), kedy István Popper uzavrel zmluvu s mestom o výstavbe konskej koľajovej dráhy na základe svojej vlastnej žiadosti. Ministerstvo obchodu schválilo túto zmluvu pod č. 8812

? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.