Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: jt #63383:
mam namysly tie informacne plagaty, ktore su na kabine vodicov v busoch. ktore su aj v ANG aj v slovencine, farebne.. pri 4zastavkovom listku je piktogram slnce aj mesiac co vo vysvetlivkach znamena ze listok plati aj na nocak aj na denny spoj
Reply on: S499.1023 #63382:
Ak berieme, že Tarifa je návrh jednej strany na uzatvorenie prepravnej zmluvy (a nástup prepravcu do vozidla je jej akceptácia), neobstálo. Zmluva totiž musí byť v Slovenčine, čo aj je, alebo ak je dvojjazyčná, musí byť notársky overená. Ak by aj toto malo byť sporné, pod každým výňatkom je odkaz na plné znenie Tarify a Prepravného poriadku na webstránku DPMK, podľa ktorých sa prepravná zmluva zatvára. Neviem ktorý leták/plagát má slečna Abcdefgh na mysli, ale pochybujem, že spĺňa všetko, aby mohol byť pokladaný za súčasť zmluvy. Je to len sfušovaný informačný plagát pre cudzincov.
Reply on: jt #63377:
Ale obstálo. Verejný prísľub. A, ako vidíme z CVLK-ovách vyjadrení, DPMK o tom vie a ani tie plagáty nestrhne...
Reply on: Dispecer #63380:
načo aj, však trolejbusy sú v KE aj tak už len na dožitie ?
Reply on: Isidor #63379:
Podľa mojich neoficiálnych informácií, "trolejári" odmietajú niečo s tým robiť... ?
Reply on: MHDmarek #63369:
či problém nebude v tom, že trolíky sa k tej zastávke jednoducho nedostanú? (max. vybočenie 4,5 m od osi troleja) http://oi55.tinypic.com/v45dg6.jpg
Ale aspoň máme v Košiciach opäť ďalší unikát... ?
Reply on: Abcdefgh #63375:
nebudú chodiť také plné, lebo potenciálni cestujúci si nájdu radšej iný odvoz, než by mali čakať o 45 minút dlhšie.

Re #63377 jt: domnievam sa, že by mohlo. Veď čím iným sa má riadiť cestujúci než oficiálnym dokumentom DPMK?
Reply on: Abcdefgh #63375:
Neobstálo.
Podívejte se na nejmladší tramvajovou trať v Praze. Bude velmi tichá
http://technet.idnes.cz/podivejte-se-na-nejmladsi-tramvajovou-trat-v-praze-bude-velmi-ticha-1p3-/tec_reportaze.aspx?c=A110829_184626_tec_reportaze_rja

Mimochodom, 260-metrové predĺženie a celkovo 1300 metrov v podstate nanovo vybudovanej trate bolo financované z Eurofondov...
a ten interval po 1:00 cez vikend sa mi zda malo, to nech potom poslu dlhe autobusy, lebo tam bude neskutocna plnka! ved aj ked boli intervaly take ako doteraz, chodili plne tie male busy. ked budu intervaly este dlhsie tak neviem co bude v tych nocakoch
ak by clovek s riadne oznacenym cestovnym listkom 4zastavkovym na nocaku stretol revizorov, myslite zeby obstalo to ze v prepravnom poriadku v buse je vyznacene ze na nocak plati?
N1 nebude zastavovat len na mlynskej baste alebo aj na vodnej a jakabovom palaci? lebo vynechanie tej jednej zastavky je odveci ci aku pointu to ma?
Reply on: VLK #63370:
až dnes by znamenalo, že to platí už teraz. Aj keby to však bolo až od zajtrajšej noci - dňa, tak aj tak nebude dodržaná 48-hodinová lehota na zverejnenie CP. Evidentne to nikoho netrápilo, keď sa schvaľovali zmeny. A pritom, zase a znovu, stačilo tak málo a mohlo to byť v poriadku.
Reply on: VLK #63370:
Čiže nočáky z 1.9 na 2.9. po jednej už pôjdu každú hodinu a pol? To sa stihnú vymeniť cestovné poriadky za jeden deň, navyše cez štátny sviatok? už to vidím...
Reply on: tbus #63368:
zmena sa dotkne nočákov až dnes (1.9.)...
Reply on: Isidor #63366:
Prekvapilo ma, že na zastávke Senný trh (McDonald) nezastavujú tbusy 71 a 72.
Reply on: Iv #63367:
dnes v noci jazdia nočáky teda ako ?
Reply on: Isidor #63366:
keď to mesto len dnes poobede schválilo ?
Reply on: VLI #63363:
Predpokladám, že problém vznikol dodatočným vložením novovzniknutej zastávky Cassovar do systému. Možno to spôsobilo aj to, že je to len jednosmerná zastávka, ale keďže takých je v meste viacero a problémy to nerobí, asi to bude tá prvá možnosť.

Čo sa týka expresných liniek, tam by som až taký problém nevidel - už z ich charakteristiky (priamosť, prevádzka v špičkách) vyplýva, že slúžia na presun na väčšie vzdialenosti spravidla z periférie do centra po najkratšej trase, čím odľahčujú klasické linky. A teda málokto ich vyžije na krátku vzdialenosť. Klasických expresov (napr. linka 53 z pred asi štyroch alebo piatich rokov) ubudlo a mohli by byť nahradené úplne rozšírením zastávok na znamenie, znížením počtom liniek, navýšením spojov na nosných linkách a podobne.

Skôr je problém, že platnosť lístka sa pevne viaže na počet zastávok, čo je pri medzizastávkových vzdialenostiach 300 metrov až 3 kilometre doslova absurdnosť. A to sa ukážkovo prejavuje pri R/RA linkách. Obzvlášť zvláštne to vyznieva, ak si spomenieme, že zavedenie časovej tarify malo priniesť spravodlivejšiu tarifikáciu, než to bolo pri jednorázových neprestupných lístkoch. Už dávno som písal, že tento lístok by sa mal zrušiť a nahradiť neprestupným 10 minútovým.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.