Reply on: TA #56584:
Áno, to je už niečo iné, myslím, že nemôže byť problém "odblokovať" nezľavnené cestovné aj počas platnosti zľavy. Ale toto by skutočne využil asi len zlomok (ex)študentov.Re #56585 TA: Zápis na vysoké školy zvykne byť od posledného augustového týždňa do polovice septembra a teda to vysokoškolákom uľahčí život. Taktiež to odbremení predajné miesta od návalu stredoškolákov na prelome 08/09.
jt
Re #56570 plot37: To je tvoja vina, že budeš mať obdobie bez platnosti zľavy. Mal by si vedieť, že zľava ti platí do konca školského roka (31. 8. kr, no ako máš uvedené vyššie, DPMK nad rámec svojich povinností túto zľavu o 12 dní predĺžil) a teda, že ak si chceš dobiť predplatený lístok, ktorý by presahoval tento dátum, nebude ti to umožnené, nakoľko si skončil povinnú školskú dochádzku. Do 12. septembra máš nárok na zľavnené cestovné, len musíš využiť časové lístky s kratšou dobou platnosti, až kým nepreukážeš, že si naďalej študent v dennej forme.
Re #56574 veteran: Je to umožnené na terminále v škole, poplatok by mal byť 2 eurá (môže sa to líšiť v závislosti od navštevovanej školy) za prvotné aktivovanie "dopravnej časti" karty. Každý semester sa do systému nahodí kto študent je aj ďalej a následne sa automaticky predlžuje zľava priložením karty k terminálu.
Re #56580 TA: Nie je výhodnejšie zakúpiť si zľavnený CL na 7 dní alebo jednorázové lístky, či elektronické JCL?