jj, napríklad v čase, keď tam ešte chodila L15, ktorá šla do Čermeľa a niektoré aj na Horný Bankov. pamätám sa tiež, že vtedy boli myslím na 15 ku nasadené vtedy nové Ikarusy 415.
Myslím, že predtým sa zastávka Levočská (nedávno OC Branisko) volala MODUS. To vraj podľa toho podniku čo mal niečo spoločné s textilom. Ale na isto sa to volal MODUS.
myslim ze Bajkal, Vazec, Bukovec, Branisko a Cingov tu boli o par rokov skor ako BUSE... premenovanie sa robilo niekolko rokov po roku 1989, ked sa menili nazvy ulic a ine miestne nazvy z minuleho rezimu. Myslim ze v pripade Jazera to bolo vtedy, ked sa dlha Austronauticka ulica rozdelila na Vazecku a dalsie. Presny rok si nepamatam.
Niesom si istý, či na paneloch vôbec bol OC Bajkal. Myslím si, že premenovanie OC BAJKAL na OC VAZEC bolo pred tým, než sa zaviedol inf. systém BUSE, ale isto to neviem. Tie tabuľky so sídliskom krásna si pamatám aj ja. A tiež si pamätám tabuľky L 19 s LUNNIKOM IX. Viem, že som sa tomu stále divil, ked jazdila na KVPčko.
"Myslis si, ze po vystavbe sidliska byvalo cca 20 tisic ludi na neznamych adresach? Ako vedeli, ktora je ich ulica a vchod, kde sa mali nastahovat? To urcite nie".
Opravujem ten, dátum udržania označovania zastávok na DH, ale kukol som mapu z 1.1.1988 a tam sú už zastávky Konevova, Zupkova a pod. Takže tie názvy figurovali ešte v roku 1987 (31.12.1987?) a nie 1989. ?
Jasné, to mi došlo až potom, že to tak nemohlo byť. ?
Dik za doplnenie. Ja som si este pozrel, kedy zacalo premietat prve panoramaticke kino Druzba (19.12.1973 - zdroj http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=23.1.2004/1266VI), takze minimalne do roku 1973 sa elektrickova zastavka "Kino Družba" zrejme volala po tamojsom obchodnom dome pomenovanom po obvode "Luník II". Este minimalne pred 5 rokmi tam ten ozrutny napis ponad restauraciou bol, mozno je tam este doteraz. Inde uz po Lunikoch asi nebolo nic pomenovane.
Myslis si, ze po vystavbe sidliska byvalo cca 20 tisic ludi na neznamych adresach? Ako vedeli, ktora je ich ulica a vchod, kde sa mali nastahovat? To urcite nie
Peter55