Reply on: eMareq #2942:
Aby som upresnil Sarko sa baví. Ja sa len snažím vysvetliť mu, že je to nebotyčná blbosť. Ja viem, prečo je v KE, BM, OV mínus v troleji aj to, že sa neskôr ukázalo, že teória nezafungoval úplne tak, ako sa čakalo ale dnes to už nikto prerábať nebude.I.
S499.1023
1) Plus pól v troleji ROZHODNE nie je kvôĺi rušeniu rádiostaníc. Alebo ste mali v KE vysielačky už pred vyše 100 rokmi? Ak by si sa chcel o tom niečo dozvedieť, tak hľadaj pod heslom bludné prúdy.
2) Nápravový uhlík NIE JE uhlík komutátora. Hľadaj pod heslom osový uhlík.
Potom ešte také drobné detaily. Zberač prúdu sa nevbolá pantograf. To je pantografický zberač prúdu a šmýkadlo je šmýkadlo a nie zberač.
I.